تمام مناطق تهران

حساب کاربری

برقکار فوری

برقکار فوری

اعزام برقکار فوری به تمام مناطق تهران به صورت شبانه روزی 

ابزار و وسایل برقکار فوری

کاتر

برای برش سر لوله ها در داخل قوطی ها به کار می آید و در نمونه های صنعتی و خانگی و نقاشی در بازار وجود دارد. شما باید یک نمونه صنعتی با چند تیغه رزرو همراه داشته باشید. نکته قابل توجه در خرید این کاترها حرکت روان تیغه و قفل شدن آن در هر مكان و دسته ارگونومیک آن است. تیغه آن بسیار برنده و خطرناک می باشد و ضمن کار باید بسیار مواظب بود.اعزام برقکار فوری زیر نیم ساعت به شمال تهران.

تیشه دو سر برقکار فوری

معمولاً در انجام تخریب برای شیار زنی لوله های برق اگر چه از پیکور برقی استفاده می شود؛ اما داشتن یک تیشه در برخی مواقع كار را راحت تر کرده و لازم می باشد تیشه برقکار فوری از یک طرف دم تیز و از یک طرف دم پهن و برّنده ای داشته باشد.اعزام برقکار فوری زیر نیم ساعت به غرب تهران.

شلنگ تراز

در طول های مختلف می توانید آن را از بازار تهیه نمایید. رنگ آن شفاف و جنس آن از پلاستیک نرم می باشد. قطر شلنگ تراز نباید از 7mm بیشتر باشد.

در شلنگ تراز از قانون ظروف مرتبط استفاده می شود. به این صورت که اگر آب در ظروفی که به هم مرتبط هستند ریخته شود، صرف نظر از شکل ظروف، سطح آب در همه ظروف کاملا یکسان و در یک خط افق قرار می گیرد؛ مانند شکل زیر از این خاصیت طبیعی برای رسم خط تراز افقی استفاده می شود. برای درخواست برقکار تهران به تمام نقاط تهران باما تماس بگیرید.

نحوه کار با شلنگ تراز:

 1. آب را به آرامی وارد شلنگ کنید، طوری که هیچ حبابی در شلنگ وجود نداشته باشد.
 2. قبل از استفاده دو سر شلنگ را کنار هم قرار دهید و از هم سطح بودن آب در دو طرف اطمینان حاصل کنید .
 3. از یک نفر دیگر جهت زدن خط تراز کمک بگیرید.
 4. نفر اول در جایی که کد ارتفاع معلوم است، قرار می گیرد و سطح آب داخل شلنگ را تقریباً رو به روی خط ارتفاع تنظیم می کند.
 5. نفر دوم در ارتفاع تقریباَ هم سطح نفر اول سر شلنگ را آنقدر بالا و پایین می کند تا نفر اول سطح آب را دقيقاً روبه روی کد ارتفاع مشخص ببیند. در این موقع نفر اول اعلام می کند که نفر دوم سطح آب را علامت بزند.
 6. الان علامت نفر دوم و کد ارتفاعی نفر اول دقیقا در یک خط افق تراز شده قرار دارند و می توان از آن استفاده کرد.
 7. اعزام برقکار فوری به شمال شرق تهران.

تراز دیجیتالی

وسیله ای است، که با باطری کار می کند، روی سه پایه نصب می شود و می تواند برای ما با نور لیزری قرمز یا سبز رنگ یک خط تراز افقی و عمودی رسم کند. هم چنین به خاطر داشتن آهنربا می تواند روی چهار چوب فلزی مستقر شود. از مزایای تراز دیجیتالی می توان به سرعت و دقت اجرای کار و یک نفره انجام دادن آن و کاهش خطای انسانی اشاره کرد. برقکار فوری باید رفع اتصالی را به صورت تخصصی انجام دهد.

چالک لاین[1] (ریسمان رنگی)

کلمه chalk؛ یعنی گچ و line؛ یعنی خط و در کل به معنی خط گچی یا خط پودری می باشد. بعد از آنکه خط تراز مشخص گردید، بعضی وقت ها لازم می شود تا خط تراز روی سقف یا دیوار رسم شود. برای راحتی کار

[1] . CHALK LINE

وسیله ای ساخته شده که مقداری پودر رنگ (که در رنگ های مختلف از رنگ فروشی ها قابل تهیه است) در محفظه آن ریخته می شود و ریسمان داخل این محفظه که روی یک قرقره پیچیده شده با این پودر رنگی می شود. موقع علامت گذاری،ریسمان را از محفظه خارج می کنیم و کمی آن را می کشیم؛ البته به نفر دوم احتیاج است (اگر نفر دوم نبود با استفاده از میخ یک سر ریسمان را روی خط تراز قلاب می کنیم)، بعد ریسمان کشیده شده را با انگشت گرفته، می کشیم و رها می کنیم. ضربه حاصل روی دیوار اثر رنگی خواهد گذاشت و خط تراز رسم می شود. برقکار فوری میتواند تمام نصبیات برقی شما را نصب کند.

دریل ساده و چکشی

دریل ها در دو نمونه ساده و چکشی وجود دارند از دریل های ساده جهت سوراخ کاری پروفیل های آهنی و چوب و از دریل های چکشی برای سوراخ کردن دیوار و بتن استفاده می شود؛ چون معمولاً کاربر به هر دو نوع کاربرد احتیاج زیادی دارد، دریل هایی در بازار وجود دارند که در حالت ساده و چکشی در آن با هم در یک دستگاه قرار دارند و با یک دکمه حالت ساده با چکشی را انتخاب می کنیم. اعزام برقکار فوری به تمامی محله های داخل تهران.

حالت چکشی علاوه بر دوران مته، عمل ضربه زنی روی مته را هم انجام می دهد. البته مته هایی که برای حالت چکشی و سوراخ کاری دیوار و بتن استفاده می شود با مته هایی که برای سوراخ کاری آهن و جوب استفاده می شود. فرق دارد. هر چه توان (وات) دستگاه بیشتر باشد، قدرت بیشتری برای سوراخ کاری دارد این دریل ها تا مته ۱۳ میلی متر را در خود جا می دهند و برای کاربردهای معمولی قابل استفاده هستند. برقکار فوری باید رفع خرابی تلفن را به صورت تخصصی انجام دهد.

دریل گیربکس دار

در جاهایی که دریل چکشی ساده قدرت لازم را نداشته باشد، از نوع گیربکس دار استفاده می شود. این دریل به خاطر داشتن گیربکس قدرت بالایی دارد و معمولاً جعبه گیربکس آن در قسمت جلویی نشان دهنده گیربکسی بودن آن است. اعزام برقکار سیار  به تمام مناطق تهران.

موقع استفاده از دریل ها مخصوصاً گیربکس دار حتماً هر دو دسته آن را بگیرید و مسلط به دستگاه باشید. با کنترل سرعت آن زیر انگشت خود مواظب گیر کردن مته در سوراخ باشید؛ زیرا نیروی زیادی به مچ دست در موقع گیر افتادن مته وارد می شود و بسیار خطرناک است. اعزام برقکار فوری به شمال مرکز تهران.

دریل بتن کن

به آن هیلتی یا پیکور هم گفته می شود. هیلتی نام اولین شرکت سازنده چکش های تخریب سازه بوده و پیکور هم به معنای تیشه سنگ شکن است و برای تخریب سازه های بتنی و سوراخ کردن با عمق بیشتر و قطر بیشتر در بتن ها استفاده می گردد. در قدرت های کم مته آن چهار شیار بوده و در قدرت های بالاتر مته ها پنج شیار هستند و علاوه بر کار سوراخ کاری حالت تخریبی هم دارد، که برای تخریب با ضربات متوالی کار را انجام می دهد. سری های مختلفی برای تخریب ساخته شده که به این دستگاه وصل می گردد. یک برقکار باید یک پیکور یا هیلتی پنج کیلویی را داشته باشد تا بتواند عمل تخریب و سوراخ کاری را انجام دهد. اعزام برقکار فوری به جنوب تهران زیر نیم ساعت.

فرز شیارزن

دارای دو تیغه است، که فاصله آنها از هم قابل تنظیم می باشد و با گردش آن دو شیار موازی روی دیوار ایجاد  می شود. بعد وسط این دو شیار را با قلم و چکش یا پیکور یا تیشه تخریب می کنیم و جای لوله ها را در می آوریم. هم چنین می توانیم به وسیله یک فرز مینی یا متوسط عمل شیارزنی را انجام دهیم. بعضی برقکارها شیارزنی با مینی فرز یا فرز متوسط را به دستگاه دو شیارزن ترجیح می دهند؛ چون کار سبک تر و راحت تر انجام می شود. اعزام برقکار فوری به صورت شبانه روزی.

چکش و قلم

در برخی مواقع استفاده از پیکور برای تخریب زیاد لازم نیست؛ یا کمی دست و پاگیر است؛ بنابراین داشتن یک قلم و چکش بین یک تا دو کیلویی توصیه می شود.

وسایل متفرقه

در ادامه به برخی دیگر از ابزارهای لازم اشاره می کنیم، که از قبل هم با آنها آشنایی داشته اید و داشتن آنها در وسایل شخصی خالی از لطف نیست؛ مانند چراغ قوه، فندک، سیم سیار، لامپ سیار، نردبان دو پایه، ماژیک و مداد، استانبولی و کاردک، مجموعه آچارهای تخت، آلن و خورشیدی گونیا، گردبر و غیره. برقکار فوری با تجهیزات کامل را از ما بخواهید.

مته الماسه و رول پلاگ (Rawlplug)

برای نصبیجات روی دیوار یا سقف باید دیوار یا سقف را با مته الماسه سوراخکاری کرده و با استفاده از پیچ و رول پلاگ وسیله مورد نظر مثل چراغ یا مهتابی و… را به دیوار محکم کرد. 

نکته قابل ذکر این است که اولاً برای سوراخکاری دیوار یا سقف به دریل چکشی و مته الماسه نیاز دارید و نمی توانید از مته های معمولی آهن استفاده کنید. رول پلاگ در انواع مختلف در بازار وجود دارد و کار آن سفت نگه داشتن پیچ برای تحمل وزن وسیله نصب شده است. قطر سوراخ با قطر رول پلاک باید یکسان باشد و عمق سوراخ کمی بیشتر از ارتفاع رول پلاگ باشد.

همچنین سایز رول پلاگ و پیچ و مته الماسه باید با یکدیگر هم خوانی داشته باشند جدول زیر در این امر به شما کمک می کند. اعزام برقکار فوری برای نصب لوستر با پارس خدمت.

 

برقکارفوری
( برقکار فوری )

اتصال سیم ها

بستن سیم ها به یکدیگر جهت برقراری ارتباط الکتریکی بین آن ها را اتصال می گوییم، که به روش های مختلفی انجام می گیرد. هر اتصال باید از نظر مکانیکی محکم و از نظر الکتریکی دارای کم ترین مقاومت الکتریکی باشد. اعزام برقکار فوری با تجهیزات کامل.

برقکار
( برقکار فوری )

طريقه اتصال سیم های مفتولی (تک لا) با روش اتصال سیم های افشان به خاطر متفاوت بودن جنس و انعطاف هر کدام قدری با هم متفاوتند.

 1. سیم های مفتولی یا افشان را وقتی به هم متصل می کنید؛ اگر اتصال محکم و بدون عیب نباشد، شاید در ظاهر متصل به نظر برسد؛ اما ممکن است ارتباط الکتریکی برقرار نباشد مخصوصاً در سیم های مفتولی. بنابراین در لخت کردن سیم برای اتصال قدری بیشتر روکش برداری کنید تا بتوانید با نیروی بیشتر و حالت محکم تری اتصال را ایجاد نمایید.
 2. برای لخت کردن سیم باید حتماً از سیم لخت کن مناسب استفاده بشود؛ زیرا لخت کردن با سیم چین علاوه بر اینکه دست را خسته می کند، ممکن است در حین روکش برداری هادی سیم زخمی شود. اعزام برقکار فوری با لباس و دستکش مناسب باما.

  در زیر به چند روش معمول اتصال سیم ها می پردازیم:

اتصال سر به سر

این اتصال بین دو یا چند سیم در داخل جعبه تقسیم انجام می شود و راحت ترین روش اتصال است.

برای ایجاد این اتصال سرسیم ها را به یک اندازه لخت کرده به صورت ضربدری روی هم می گذاریم و آنها را به طور منظم به هم می پیچانیم. این کار برای سیم های مفتولی بهتر است با انبردست و دم باریک انجام شود؛ مانند شکل زیر. درخواست برقکار آنلاین به سراسر تهران با پارس خدمت.

اتصال طولی یا روی هم

وقتی سیم کوتاه بیاید و مجبور به اضافه کردن سیم باشیم، از این اتصال استفاده می کنیم.

البته باید توجه داشت که سیم های داخل لوله باید یک تکه باشد و این نوع اتصال در مواقع ضروری در خارج از داکت و لوله مجاز است.

اگر کابل دو یا سه سیمه یا بیشتر باشد و بخواهد به کابل مشابه دیگری اتصال پیدا کند، بهتر است طوری سیم ها را لخت کنیم که اتصالات جفت سیم ها همه در کنار هم قرار نگیرند، برای این کار باید سیم ها را در طول های مختلف چید و به یک اندازه لخت کرد.

هم در کابل اول و هم در کابل دوم، بلندترین سیم از کابل اول را به کوتاه ترین سیم از کابل دوم و الی آخر وصل می کنیم و جدا جدا عایق کاری می کنیم.

را به کوتاه ترین سیم از کابل دوم و الی آخر

اعزام برقکار فوری به شمال تهران. 

اتصال نازک به ضخیم ( برقکار فوری )

اگر مثلاً بخواهیم سیم 5/0 میلی متر مربع را به سیم ۲٫۵ میلی متر مربع اتصال دهیم، از این روش استفاده می کنیم.

در سیم های مفتولی سیم نازک را دور سیم ضخیم می پیچانیم و انتهای کار را مثل شکل جمع می کنیم.

در سیم های افشان بهتر است چند رشته از سیم ضخیم جدا کرده و با سیم ناز ک اتصال دهیم، بعد بقیه رشته ها را دور همین اتصال بپیچانیم و در پایان عایق کاری کنیم. (برقکار فوری)

اتصال سه راهی یا میانی

گاهی وقت ها یک هادی باید به وسط یک سیم متصل شود، به این اتصال سه راهی یا میانی می گویند.

روش ساده تری هم وجود دارد، که باید از کانکتورهای مخصوص سه راهی استفاده کرد.

هادی ها 

از عنصری ساخته شده اند که اتم آنها در لایه آخر خود یک تا سه الکترون دارد. این مواد رسانا بوده و به راحتی جریان الکتریکی را مانند همه فلزات از خود عبور می دهند؛ مثل مس، آلومینیوم، طلا، نقره، آهن و جیوه ( فلز مایعی که در برخی سنسورهای تشخیص سطح به کار می رود ). هر چه تعداد الکترون لایه آخر کم باشد، انرژی کمتری هم برای آزاد شدن الكترون نیاز خواهد بود و رسانایی بهتری خواهیم داشت؛ مانند مس که در لایه آخر خود یک الكترون دارد.

تنها نافلز رسانا گرافیت است، که به راحتی جریان برق را از خود عبور می دهد. یکی از کاربردهای آن در ساخت جاروبک ها یا به اصطلاح بازاری زغال های داخل موتورهای یونیورسال می باشد؛ مثل زغال هایی که در موتور جاروبرقی هست.

توجه: نوک گرافیتی مداد رسانای جریان برق است.( برقکار فوری )

عایق ها

از عنصری ساخته شده اند. که اتم آنها در لایه آخر خود پنج، شش، هفت یا هشت الكترون دارند. این مواد نارسانا بوده و جریان برق را از خود به سختی عبور داده یا اصلا عبور نمی دهند؛ مثل نافلزات، چوب، پلاستیک، میکا و شیشه.

هرچه تعداد الکترون ها در لایه آخر بیشتر باشد، عایق تر خواهد بود یا مواد مرکبی که از پیوند شیمیایی چند اتم تشکیل شده اند و به صورت شراکت لایه آخر آنها هشت الکترونی شده، عایق های خوبی هستند؛ مثل آب خالص (توجه: آب در دسترس ما خالص نیست و هادی می باشد).

اعزام برقکار فوری به شرق و غرب تهران.

نیمه هادی ها

از عنصری ساخته شده اند که در لایه آخر خود چهار الكترون دارند. در شرایط خاصی عایق هستند و در شرایط خاص دیگر هادی می باشند. کاربرد آنها در صنعت الکترونیک و ساخت آی سی ها، دیودها، ترانزیستورها و … می باشد؛ مثل سیلیکون، ژرمانیوم و زیرکونیوم.

مقایسه چهار فلز نقره، مس، طلا و آلومینیوم از نظر هدایت الکتریکی

از نظر هدایت الکتریکی بهتر اول نقره، دوم مس، سوم طلا و در آخر آلومینیوم قرار دارد. همه در لایه آخر یک الكترون و آلومینیوم در لایه آخر خود سه الکترون دارد؛ به همین خاطر در رتبه چهارم قرار دارد.

اگرچه نقره مس و طلا همه در لایه آخر یک الكترون دارند؛ اما به دلیل اینکه در یک حجم مشخص تعداد اتم های نقره از همه بیشتر است؛ در نتیجه تعداد الکترون های آزاد آن بیشتر از همه خواهد بود. همین حالت در مورد مس نسبت به طلا هم صادق است.

اینکه تصور می شود طلا رسانایی بهتری نسبت به مس دارد، غلط است. دلیل استفاده از طلا در وسایل الکترونیکی مقاومت زیاد آن در برابر خوردگی و زنگ زدگی است و به همین خاطر در اتصال های کشویی برقی مهم کلیدهای در معرض نم و خوردگی، رایانه ها و وسایل مخابراتی و فضاپیماها زیاد استفاده می شود؛ وگرنه مس رسانایی بودنش از طلا بهتر است و طلا بعد از نقره و مس رسانای خوبی است.