تمام مناطق تهران

حساب کاربری

برقکار زعفرانیه

برقکار زعفرانیه

اعزام برقکار زعفرانیه به صورت شبانه روزی زیر نیم ساعت

برقکار زعفرانیه

زعفرانیه محدوده ای در شمال و منطقه یک تهران است. زعفرانیه گران قیمت ترین محدوده تهران است این محدوده ساختمان ها و برج های بسیار لوکسی دارد در این همچنین میتوان گفت آثار کاخ سعدآباد و سفارتخانه برزیل و.. در این محدوده قرار دارد.

زعفرانیه از شمال با سعدآباد و دربند از غرب با ولنجک و رودخانه درکه از شرق با ولی عصر و تجریش و از جنوب با پارک وی همجوار است.

(اگر به برقکار زعفرانیه برای خدمات برقی مانند: نصب لوستر و رفع اتصالی برق و رفع قطعی برق و هر خدمات دیگر نیاز داشتید با پارس خدمت تماس بگیرید.)

مراحل اجرای برق ساختمان

اجرای نقشه برق پلان ساختمان 

نقشه برق یک ساختمان از قسمت های مختلفی تشکیل شده است، که مهندس طراح آن را با توجه به سایر نقشه‌های مهندسی مکانیک تأسیسات عمران و … طراحی و رسم می کند. نقشه برق مجموعه ای از مدارهای تک خطی هستند، که در بخش چهارم به آن نقشه فنی گفته می شد. در زیر به مراحل اجرای نقشه کشیده شده می‌پردازیم. اعزام برقکار زعفرانیه زیر 30 دقیقه.

گام اول

مطالعه نقشه و بررسی فضای فیزیکی ساختمان

گام دوم برقکار زعفرانیه

خط کشی سقف و سوراخ کاری آن جهت لوله گذاری

بعضی برقکاران گذاشتن لوله برق داخل سقف را قبل از بتن ریزی سقف انجام می دهند این کار اگرچه زحمت سوراخ کاری را کمتر می کند؛ اما اشکالاتی به دنبال دارد. اول اینکه به دلیل اجرا نشدن دیوارها در این مرحله خطای پیدا کردن مرکز سقف همواره وجود دارد و از بالای سقف خیلی نمی توان جای لامپ ها را درست و دقیق سوراخ کرد، دوم اینکه به لحاظ سست بودن سقف در این مرحله امکان خطر و شکستن بلوک زیر پا وجود دارد. اعزام تعمیر کار برق نصب و تعویض مینیاتوری.

در حالت دیگر بعد از اینکه سفت کاری تمام شد و دیوارها مشخص شدند، برقکار با تراز لیزری یا به وسیله چالک لاین مرکز سقف را پیدا کرده و آن را سوراخ می کند. توصیه می شود که عمل سوراخ کاری توسط اکیپ سوراخ کاری انجام شود؛ زیرا هم تجهیزات سوراخ کاری مجهزتر و هم تجربه بیشتری دارند. البته اگر چه مشمول هزینه می شوید؛ اما سرعت کار بالاتر رفته و برقکار آسیب کمتری از ناحیه مچ دست می بیند. هم چنین با توجه به نقشه و محل کلید مربوطه سوراخی هم در کنار دیوار طوری که لوله را به کلید بتوان ارتباط داد، ایجاد می کنیم. قطر این مته باید ۲۵ میلی متر باشد تا بتوان به راحتی لوله و زانوها را عبور داد.اعزام برقکار زعفرانیه برای نصب لوستر باما.

سخت ترین حالت سوراخ کاری زمانی است که مجبور باشید شناژ ها را سوراخ کنید؛ زیرا از تراکم بتونی بالایی برخوردارند و پر از میلگرد هستند. در هر حال این مرحله را بسیار جدی بگیرید و از اکیپ سوراخ کاری کمک بخواهید و سعی کنید سوراخ ها را دقیق ایجاد کنید.

گام سوم خط کشی دیوارها جهت تابلوها، کلیدها و پریزها

با استفاده از شلنگ تراز یا تراز لیزری و با توجه به کف مشخص شده توسط مهندس عمران و رعایت استانداردهای فاصله یک خط تراز روی دیوار مشخص کنید خط کشی به این معنا نیست که محیط پیرامونی دیوارها همه خط کشی بشوند بلکه روی هر دیوار باید دو تا سه علامت خط تراز با ماژیک روغنی و خط کش چوبی کشیده شود. سعی کنید این علامت ها به محل کلیدها و پریزها نزدیک باشند.

اعزام برقکار زعفرانیه با تجهیزات و وسایل کامل زیر نیم ساعت.

توجه داشته باشید که با تراز لیزری و یا شلنگ تراز در تمام اتاق ها و مخصوصا در پیرامون محیط هال و پذیرایی خط ها یا علامت های هم ترازی رسم کنید، مخصوصا ستون ها جای خوبی برای رسم این علامت ها جهت استفاده و مبنا در مراحل بعدی خواهند بود.

هم چنین سعی کنید این خط تراز شما لبه پایینی قوطی کلید باشد.

اعزام برقکار فوری به تمام مناطق تهران برای رفع قطعی تلفن. 

گام چهارم اجرای مسیر رایزر برق ( برقکار زعفرانیه )

در ساختمان های دو طبقه یا بیشتر باید مسیری وجود داشته باشد تا بتوان از طریق آن لوله های برق را بین طبقات تقسیم نمود. اینجا نیز نیاز به کمک اکیپ تخریب داریم؛ زیرا بعضاً لازم می شود از تجهیزات تخریبی قوی‌تری استفاده کنیم. مسیر رایزر مسیر لوله های برق، تلفن و آیفون می باشد و نباید با لوله های تأسیسات آب و فاضلاب و … یکجا باشند. هم چنین چون رایزرها مسیر اتصال تابلوها به هم هستند، بهتر است جای کافی برای اجرای لوله های مختلف با قطرهای مختلف را طبق نقشه پیش بینی کنیم.

گام پنجم تخریب مسیر لوله های برق، قوطی ها و تابلوهای داخل ساختمان

هر پریز برق یا تلفن یک لوله ورودی و یک لوله خروجی خواهد داشت؛ پس در زیر هر قوطی پریز یا تلفن باید به اندازه دوتا لوله عمودی که وارد قوطی شوند، تخریب کرد. البته نوع قوطی ها و اندازه لوله که معمولاً لوله پی وی سی با قطر خارجی ۲۰ میلی متر است، باید در نظر گرفته شود. اعزام برقکار آنلاین و برقکار تهران به تمام مناطق تهران و منطقه یک.

در جایی که پریز برق و تلفن در کنار هم هستند، باید چهار لوله در نظر گرفته شود و علامت گذاری شده با فرز شیارزنی کرد و بعد با پیکور بین دو شیار را خالی کنیم. عمق تخریب برای لوله ها باید به اندازه ای باشد که یک و نیم سانت گچ و خاک روی آن پوشانده شود و لبه قوطی ها هم لب به لب گچ و خاک شوند و عرض شیار به اندازه لوله های آن شیار و یا حداکثر یک سانتی متر بیشتر باشد. همچنین جای قوطی ها را به اندازه ای که قوطی هم سطح دیوار تمام شده بشود، باید کند. عمق هر قوطی تقریباً بین ۴ تا ۴.۵ سانتی متر است، بعضی از قوطی ها عمیق تر هم هستند. اعزام برقکار زعفرانیه برای نصب آیفون صوتی. 

این مرحله می تواند قبل از گچ و خاک یا بعد از گچ و خاک اجرا شود؛ چون دیوارها معمولاً از آجرهای سفالی چیده می شود حتما از فرز برای شیارزنی استفاده شود تا تخریب دقیق تر، زیباتر و کمتری صورت گیرد.

در آشپزخانه، حمام و توالت حق عبور لوله از کف را ندارید، بنابراین در این مکان ها لوله را از مسیر افقی سوراخ‌های داخل سفال ها یا گذاشتن لوله روی سفال ها (چون ملات پشت کاشی و سرامیک حداقل 30 میلی متر است) می‌توانید اجرا کنید. توجه داشته باشید که بهتر است لوله پی وی سی روی سفال های دیوار سرویس بهداشتی آشپزخانه اجرا گردد؛ زیرا در این صورت قوطی ها خود به خود، لب به لب کاشی ها درآمده و بنّا مجبور به بیرون کشیدن قوطی ها نیست. یکی از معضلات لوله های پی وی سی در هنگام سرامیک کاری،( برقکار زعفرانیه ) کاشی کاری و سنگ کاری عدم انعطاف این لوله هاست و در شرایطی که ملات خور زیادی پشت کاشی لازم بشود، قوطی ها چون به این لوله ها وصل هستند بسیار عقب می نشینند و ظاهر زشتی پیدا می کنند، طوری که لبه قوطی لب به لب نما درنمی آید. نظارت برقکار در مرحله نماکاری می تواند بسیاری از این مشکلات را حل کند.

برای کلیدهای برق هم دوتا لوله باید در نظر گرفت؛ یکی ورودی و دیگری خروجی که به طور عمود کشیده می‌شوند.

اعزام برقکار زعفرانیه و برقکار شبانه روزی برای رفع اتصالی برق باما.

گام ششم ثابت کردن قوطی ها و تابلوهای روی دیوار

قوطی ها قبل از لوله گذاری باید در محل خود با گچ ثابت شوند. برای این منظور محل قوطی را با آب‌پاش خیس کنید و گچ درست شده را زیر محل قوطی بزنید و قوطی یا قوطی ها را روی گچ زده شده فشار دهید. توجه کنید  که مسیر ورود و خروج لوله ها گرفته نشود؛ فقط تا گچ سفت نشده دو چیز را باید چک کنید:

  1. همسطح شدن لبه قوطی با سطح گچ و خاک تمام شده دیوار
  2. تراز بودن لبه قوطی با خط ترازی که قبلا کشیده بودید
  3. اعزام برقکار زعفرانیه و برقکار ساختمان به صورت شبانه روزی برای رفع قطعی برق.

می توانید از یک شمشه آلومینیومی برای هم تراز کردن و هم سطح کردن قوطی روی دیوار استفاده کنید. وقتی قوطی روی دیوار ثابت باشد، راحت تر می توان لوله ها را اندازه کرد و در داخل سوراخ های قوطی قرار داد. هر چقدر قوطی ها را محکم، تمیز، تراز و هم سطح نصب کنید، کار جلوه و زیبایی خاصی پیدا می کند.

لیست قیمت های برقکاری و برقکار زعفرانیه در پارس خدمت.

نکته طریقه درست کردن گچ:

بهتر است از گچ خاکی یا گچ و خاک رس استفاده شود؛ اما اگر نبود از گچ خالی سالم (اگر به طور ناصحیح انبار شده باشد، مخلوط گچ و آب خوب سفت نمی شود) به صورت زیر استفاده کنید:

استانبولی را با مقدار کمی آب پر کنید، سپس گچ را داخل آن بریزید و هم بزنید. غلظت گچ باید طوری باشد که وقتی دست را از آن بیرون می کشید کمی رسوب گچ روی دستتان باشد مخلوط را زیاد هم نزنید و صبر کنید تا کم کم سفت شود؛ اگر در حین سفت شدن مخلوط را هم بزنید گچ کشته شده و خیلی دیر سفت می شود، که این به درد ما نمی خورد بعد از آنکه کمی سفت شد، می توانید از گچ استفاده کنید. به این گچ زنده می گویند و خیلی زود سفت می شود. برقکار زعفرانیه با قیمت های رقابتی با پارس خدمت .

توجه داشته باشید، که مکانی را که قرار است دوغاب سیمان یا سیمان کاری شود، هرگز آغشته به گچ نکنید و قوطی های دیواری که قرار است کاشی یا سنگ یا سرامیک شود، اصلا نباید با گچ ثابت شود در چنین مکان هایی چون عمق ملات زیاد است، معمولا نیازی به کندن نیست و قوطی ها روی دیوار مهار می شود.

اعزام برقکار سیار و برقکار جردن با قیمت های رقابتی تمام مناطق تهران.

تابلوهای تقسیم را هم همین طور به دیوار محکم کنید

جهت ثابت نگه داشتن لوله ها روی بدنه دیوار راه های مختلفی وجود دارد؛ مانند گچ زدن روی لوله ها که کار ساختن گچ را به کار شما اضافه می کند و یا با لوله های اضافی و استفاده از سوراخ سفال ها یک لوله افقی روی لوله ها قرار می دهند تا لوله را نگه دارد تا بعد با گچ و خاک پر شود. راه پیشنهادی دیگر استفاده از کمربند پلاستیکی یا سیم مفتولی می باشد، به این صورت که با یک چکش نوک تیز روی سفال را در دو طرف لوله یا لوله‌ها سوراخ کرده و کمربند پلاستیکی را از داخل آن عبور دهید و لوله را با کمربند ثابت کنید؛ یا مثلا روی دیوارهای آجری با استفاده از میخ و سیم مفتولی نازک یا زدن پیچ و رل پلاک کوچک و پیچیدن سیم مفتولی دور آن می توانید لوله را مهار کنید.

وقتی زانوها را به لوله وصل می کنید، حتما محل اتصال را یا با چسب برق یا با چسب پی وی سی محکم کنید. اعزام برقکار زعفرانیه با پارس خدمت همچنین پارس خدمت میتواند به محدوده های برقکار الهیه و برقکار کامرانیه نیروی سیار اعزام کند.

توجه به خوب ثابت کردن لوله ها در روی دیوار از آنجا مهم است که زیبایی خاصی به کار شما می دهد و بنّا و گچ کار نمی تواند اتفاقی لوله ای را حذف نماید، همچنین نصب خوب و رعایت عمق نصب لوله و قوطی کار بنّا را راحت تر می کند.

برقکار
( برقکار زعفرانیه )

گام هشتم لوله کشی در کف

بعد از آنکه لوله و قوطی های دیوار ثابت شدند لوله های ارتباطی بین قوطی ها و تابلوها را در محل زانوها با چسب پی وی سی محکم کنید و به هم ارتباط دهید. لوله های روی کف را با بست یا سیم مفتولی به هم وصل کنید و نیز در چندین نقطه لوله ها را به زمین محکم کنید.

برقکار زعفرانیه برای نصب انواع لوستر.

توجه

به خاطر آنکه بنّا یا گچ کار جایی اشتباه نکنند؛ با لوله ای را حذف نکنند با آنها در تعامل باشید و مرتب به کار خود سر بزنید و از آنها بخواهید در جایی که وضعیت لوله برق نامناسب است حتماً به شما اطلاع دهند.( برقکار زعفرانیه )

گام نهم ماهیچه کشی روی لوله ها برقکار زعفرانیه

اگر کف زمین پرلیت یا بتن سبک ریخته می شود نیازی به ماهیچه کشی نیست؛ ولی در غیر این صورت باید روی لوله ها را ماهیچه ملات ماسه و سیمان کشید تا در اثر رفت و آمد لوله ها نشکنند.

گام دهم سیم کشی

اکنون برای اجرای سیم کشی قوطی ها را بعد از گچ کاری با تیزبر یا کاردک باز می کنیم و داخل قوطی ها را تمیز می کنیم. همچنین سر اضافه لوله ها را با تیزبر بریده و فضا را خالی و آماده  سیم کشی می نماییم .اگر فعلاً ساختمان امنیت کاملی ندارد، بهتر است به جای سیم کشی از نخ نایلونی استفاده کنیم تا بعد از سیم استفاده کنیم. علت نخ کشی اینست که با نخ کشی اگر لوله ای گرفته باشد، زودتر میفهمیم و اقدام می کنیم و چون زحمت فنرزنی را هم کشیده ایم، نخ ها را در لوله باقی می گذاریم تا بعداً نخ ها به جای فنر سیم کشی عمل کنند. از همه مهم تر در ساختمانی که امنیت برقرار نیست مجبور به استفاده از سیم مسی گران قیمت نخواهیم بود.

بعداً در فرصت مناسب لوله ها را با سیم پر می کنیم.

سامانه اعزام برقکار و برقکار زعفرانیه پارس خدمت.

قوانین اجرایی کلیدها و پریزها

در طراحی نقشه های برق، مهندس طراح قوانین لازم را در نظر می گیرد و در نقشه مشخص می کند. در اینجا به برخی از این قوانین که یک برقکار باید آنها را اجرا کند با استناد به مبحث ۱۳ نظام مهندسی اشاره می کنیم.

– هر مدار پریز نباید بیش از ۱۲ پریز مربوط به مصارف عمومی (غیرمشخص) را تغذیه کند

– اگر نوع و توان وسائلی که از پریزها تغذیه خواهند کرد معلوم باشد، تعداد آنها محدود به توان مجاز خواهد بود؛ به شرط آنکه از دوازده تا تجاوز نکند.

– در یک اتاق با فضای مشخص کليه پریزها باید فقط از یک مدار معین تغذیه کنند؛ مگر اینکه فاصله مستقیم دو پریز وصل شده به دو مدار مختلف ۵ متر یا بیشتر باشد.

– جریان نامی پریزهای یک فاز باید حداقل ۱۶ آمپر باشد و دارای یک یا دو اتصال اضافی برای وصل هادی حفاظتی باشد. ( برقکار زعفرانیه )

– ساختمان پریزها باید به گونه ای باشد، که وصل دوشاخه های معمولی بدون ارت به آنها امکان پذیر نباشد، در حالی که بتوان دو شاخه های مخصوص لوازم دارای عایق بندی مضاعف (مثل ریش تراش برقی) را که به هادی حفاظتی احتیاج ندارند به آنها وصل کرد، علامت این وسایل با عایق بندی مضاعف دو مربع تودرتو است.

– ارتفاع پریزهای نصب شده روی دیوار از کف تمام شده نباید کمتر از ۳۰ سانتی متر باشد. پیشنهاد ما رعایت ارتفاع ۴۰ سانتی متر است.

– کلیدهای داخل ساختمان از کف ۱۱۰ – ۱۲۰ سانتی متر

– پریزهای روی بالای کابینت از روی کابینت ۲۰-۳۰ سانتی متر

– پریزهای یخچال و فریزر از کف ۱۱۰-۱۲۰ سانتی متر

اعزام برقکار زعفرانیه برای نصب کلید و پریز

– پریزهای ماشین لباسشویی و ظرفشویی از کف ۶۰ تا ۷۰ سانتی متر و از لوله آب یا فاضلاب خود دستگاه باید ۳۰ سانتی متر فاصله داشته باشد.

– گوشی آیفون از کف ۱۳۰-۱۵۰ سانتی متر

– تابلوی فیوز از کف ۱۶۰- ۱۷۰ سانتی متر

– جعبه تقسیم تا سقف ۳۰-۳۵ سانتی متر

– پریز هود آشپزخانه از کف ۱۸۰ تا ۲۰۰ سانتی متر

– پریز برق پکیج از کف ۱۲۰ تا ۱۴۰ سانتی متر

– فاصله پریز از نقاط آبریز شیرها ۶۰ سانتی متر

– کلید کولر از کف ۱۴۰ سانتی متر( برقکار زعفرانیه )

– فاصله پریز تا لوله کشی گاز طبیعی حداقل ۵ سانتی متر

– فاصله جعبه فیوز از شیر گاز که زیر جعبه قرار گرفته ۵۰ سانتی متر و از شير و مجاور و بالا سری حداقل ۱۰ سانتی متر باید باشد.

برقکار زعفرانیه
( برقکار زعفرانیه )