تمام مناطق تهران

حساب کاربری

برقکار تهران

برقکار تهران

اعزام برقکار تهران به صورت شبانه روزی زیر نیم ساعت

تهران

تهران پایتخت کشور ایران است ( برقکار تهران ) و پرجمعیت ترین شهر ایران که جمعیت این شهر به 9 میلیون نفر میرسد. تهران پر جمعیت ترین شهر آسیا شناخته شده و در ضمن (38) مین شهر پرجمعیت کل جهان هم شناخته شده.

 ما،در شهر تهران همچنان از نظر جمعیت رتبه دوم مادر شهر پرجمعیت را در خاورمیانه دارد. ناگفته نماند که مرکز تهران شهرستان تهران است و پیش شماره تهران (021) است.

مساحت تهران (751) کیلومتر مربع است و تراکم جمعیت در این شهر (12.200) نفر بر کیلومتر مربع است.

ارتفاع این شهر را اگر در نظر بگیریم از نظر کمینه (900) متر و از نظر بیشینه (1800) متر است.

از نظر آب و هوا این شهر سالانه به صورت میانگین (220) میلی متر بارندگی دارد و روزهای یخبندان تهران به صورت میانگین (48) روز است. 

تهران از نظر شهرداری به (22) منطقه تقسیم شده است و همچنین (122) ناحیه شهری دارد. در زیر نام چند محله تهران از مناطق مختلف تهران را نام برده ایم که بهترین برقکار تهران را میتوانید از پارس خدمت درخواست کنید.

فرمانیه ، باغ فردوس ، ازگل ، جمشیدیه ، سعادت آباد ، کوی نصر ، دریا ، ستارخان ، آزادی  ، مرزدارن ، گیشا ، سیدخندان ، قلهک، میرداماد ، نارمک ، تهرانپارس ، قنات کوثر ، لویزان ، هروی ، پونک ، ارم ، بولیوار ، جنت آباد ، جردن ، شهران ، عباس آباد ، گاندی ، کردستان ، سهرودی و…

از مکان های تاریخی جذاب تهران میتوان به کاخ گلستان ، کاخ مرمر ، کاخ سعد آباد ، کاخ نیاوران ، عمارت مسعودیه و.. اشاره کرد. 

از جاهای دیدنی تهران میتوان به برج آزادی ، بام تهران ، برج میلاد ، پل طبیعت ، بام لند چیتگر و…اشاره کرد.

اگر در تهران مشکل برق مانند اتصالی برق ، قطعی برق ، خرابی تلفن و… برایتان اتفاق افتاد و نیاز به برقکار تهران داشتید اصلا نگران نباشید پارس خدمت برای شما حرفه ای ترین نیرو های برقکار را در کمتر از نیم ساعت میفرستند . فقط کافیه  با پارس خدمت تماس بگیرید.

برقکار تهران
برج میلاد در تهران (برقکار تهران)

حادثه

حادثه عبارت است از واقعه یا رویداد برنامه ریزی نشده ای که انجام و پیشرفت یا ادامه طبیعی یک فعالیت (کار) را مختل می سازد و همواره در اثر یک اقدام غیر ایمن یا در اثر شرایط غیر ایمن یا در اثر ترکیبی از این دو به وقوع می پیوندد.

برای حادثه هیچوقت از قبل برنامه ریزی نمی کنند ، برای مثال راننده اتومبیل قبل از شروع به حرکت برنامه ریزی نمی کند که چه نکاتی را رعایت کند و چه نکاتی را رعایت نکند تا فلان ساعت و فلان محل دچار حادثه شود.

برخی حادثه را یک رویداد قابل پیش بینی می دانند. این تصور درست نیست.

برای درخواست برقکار شبانه روزی باما تماس بگیرید.

اگر دقیق به موضوع نگاه کنیم در می یابیم (که برای مثال) صاف بودن لاستیک اتومبیل وجود در اشکال در جلوبندی از یک طرف و خواب آلود بودن راننده یا بی توجهی وی به مقررات راهنمایی و رانندگی از طرف دیگر ، مواردی هستند که امکان پیش بینی وقوع حادثه را فراهم می سازند.

بنا براین میتوان گفت حادثه قابل پیش بینی است ولی برنامه ریزی شده نیست.

پس هرگاه به مشکل برقی برخورد کردید با ما تماس بگیرید تا بهترین برقکار تهران را برای خدمت رسانی به شما اعزام کنیم.

حادثه ممکن است در اثر عدم تشخیص خطر و یا ضعف در تشخیص خطر و یا در اثر برخی نارسائی ها در سیستم کنترل خطر ،اتفاق افتد. حادثه همیشه موجب صدمه یا خسارت نمی شود یعنی بعضی مواقع حادثه اتفاق می افتد اما پیامدی ندارد. دراین مواقع معمولا میگویند : ” به خیر گذشت ” یا “از بغل گوشمان رد شد “

در ادامه برای درک مفاهیم به چند نمونه حادثه اشاره می گردد.

 1. حادثه اول مربوط به یک کپسول گاز است که فرد آن را به دلیل سنگینی نمی توانست بلند و حمل کند.لذا روی زمین می کشید در اثر مالش و داغ شدن بدنه کپسول ، کپسول منفجر گردید. کار این فرد یک عمل غیر ایمن بود که منجر به حادثه شد. 
 2. حادثه دوم مربوط به فردی است که به علت دسترسی نداشتن به انبردست سالم، از انبردستی که عایق آن شکسته و معیوب بود استفاده کرد و یک تعمیر الکتریکی را روی سیم های برق انجام داد که منجر به عبور جریان برق از طریق محل شکستگی عایق انبر دست به دست وی گردید. در این حادثه نبود انبر دست سالم با وجود انبردست ناسالم، جزء شرایط نا ایمن بود که منجر به حادثه شد 

اگر برقکار تهران میخواهید که کارهای برقی شما را با تجهیزات ایمن تعمیر کنند و یا نصبیات شما مانند:( هالوژن، لوستر، دیوار کوب و…شما را نصب کنند با پارس خدمت تماس بگیرید. 

3. حادثه سوم درباره راننده ای است که می داند لاستیک ماشینش صاف است و باید تعویض شود، اما آن را تعویض نکرده و به مسافرت طولانی رفته است و ضمن رانندگی با سرعت غیر مجاز، ناگهان به دلیل ترکیدن لاستیک، دچار حادثه شده است. 

در این حادثه صاف بودن لاستیک ماشین شرایط نا ایمن را نشان می دهد که همراه با عمل نا ایمن راننده (سرعت غیر مجاز) به طور مشترک باعث ایجاد حادثه شده اند. 

(جهت اعزام برقکار تهران ما نیز آماده خدمت رسانی هستیم.)

4. حادثه چهارم مربوط به انفجار گرد و غبار گندم در سیلو است که مسئولان محل به علت عدم آشنائی به این که گرد و غبار گندم همانند گازی منفجر می شود، هیچ گونه برنامه ای در مورد کنترل پخش گرد و غبار در فضای محیط کار و جمع آوری گرد و غبار نشسته بر روی سطوح مختلف را نداشته بودند. 

در نتیجه انفجار مهیبی رخ داد که منجر به کشته شدن چندین نفر و بروز خسارت مالی فراوان گردید.(برقکار تهران)

با دقت در حوادث فوق متوجه خواهید شد که علت بروز آن ها چیزی جز عمل نا ایمن، شرایط نا ایمن (تکی یا به صورت اشتراکی) و ضعف در شناسائی خطر انفجار گرد و غبار گندم، در زمان طراحی کار و قبل از وقوع حادثه نبوده است.

بهترین راه برای درک علل بروز حادثه توجه به نوشته های زیر است.

برای درخواست برقکار ساختمان با پارس خدمت تماس بگیرید.

 • اعمال و شرایط نا ایمن(برقکار تهران) 

 1. نگرش مدیرت به مسائل ایمنی
 2. شرایط روحی کارگر 
 3. شرایط فیزیکی کارگر 
 4. حادثه 

1.صدمات جزئی    2.صدمات کلی (معلولیتی)    3.تاخیر در تولید و ریخت و پاش 

برای جلب رضایت شما ما نیز تلاش میکنیم بهترین برقکار تهران را در مجموعه خود جمع آوری کنیم.

این سه مورد علت های اصلی سهیم در حادثه هستند . مثال هایی از تک تک این علت ها :

 • نگرش مدیریت به مسائل ایمنی :

 1. نا کافی بودن مقررات و دستورالعمل های ایمنی وضع شده در محیط کار
 2. اجباری نبودن قوانین ایمنی
 3. طراحی نشدن ایمنی به عنوان بخش از کار ( یعنی هنگام طراحی کار ایمنی در نظر گرفته نشده است )
 4. اصلاح نشدن خطرات شناخته شده
 • شرایط روحی کارگر :

 1. پایین بودن سطح آگاهی های ایمنی کارگر
 2. عدم همکاری ( یعنی کارگر با پیشنهادهای اصلاحی و دستورات مافوق همکاری مناسب ندارد )
 3. نگرش ها با عادات غلط
 4. عکس العمل کند روحی و روانی ( برای مثال کارگر در محیط کار وقتی چراغی روشن می شود ، کلیدی که باید همان موقع وصل شود کمی دیرتر وصل می کند). ما تلاش میکنیم از لحاظ روحی بهترین برقکار تهران را برای خدمت رسانی به شما گرد هم آوریم.
 • شرایط فیزیکی یا جسمی کارگر :

 1. خستگی دائمی
 2. ضعف بینائی
 3. نداشتن شرایط جسمی مناسب شغل خاص
 4. نارسایی قلبی

علل بدون واسطه یا چسبیده به حادثه که شامل اعمال ناایمن و شرایط ناایمن می باشد .

 • اعمال نا ایمن:

عبارت است از، انجام ندادن دقیق یک روش که در گذشته باعث صدمات جانی و خسارات مالی شده است یا این که دارای توان بالقوه صدمه رسانی یا خسارت دهنده در آینده است. برای نمونه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

(برقکار تهران)

 1. استفاده نکردن از تجهیزات حفاظتی با حفاظ در دسترس قرار گرفته.
 2. استفاده از روش های خطرناک برای جابجائی مانند بلند کردن بار به طور ناصحیح.
 3. استفاده از ابزار با تجهیزات نامناسب در حالی که ابزار و تجهیزات مناسب فراهم شده است مانند استفاده از کارد به جای پیچ گوشتی
 4. حركات خطرناک مانند دویدن، شوخی کردن و … در حین کار.

اگر در تهران مشکل برق مانند اتصالی برق ، قطعی برق ، خرابی تلفن و… برایتان اتفاق افتاد و نیاز به برقکار تهران داشتید اصلا نگران نباشید پارس خدمت  برای شما حرفه ای ترین نیرو های برقکار را در کمتر از نیم ساعت میفرستند . فقط کافیه  با پارس خدمت تماس بگیرید.

 • شرایط نا ایمن:

عبارت است از هرگونه حالت فیزیکی که منجر به کاهش ایمنی موجود در حالت عادی گردد. به عنوان مثال می توان به موارد زیر اشاره نمود:

1. به کار گرفتن دستگاه ایمنی معیوب که کار نمی کند یا دستگاه بی اثر مانند شیر فلکه ایمنی (برای جلوگیری از ازدیاد نامطلوب فشار) که در اثر زنگ زدگی کار نمی کند. یا همان شیر فلکه، که مخصوص فشار psi۵۰ (50 پوند بر اینچ مربع) است

 اما محلی نصب شده است که فشار خطرناکی که باید شیر فلکه مزبور از به وجود آمدنش جلوگیری کند مثلا psi 40 است. در این صورت وجود این شیر فلکه بی اثر است . برقکار تهران موظف است که تمام شرایط ایمنی را در برقکاری شما در نظر بگیرد.

2. فراهم نکردن حفاظ های مختلف لازم: مانند دستگاه پرسی که حفاظ لازم برای جلوگیری از ورود دست به منطقه خطر را ندارد. (برقکار تهران)

3. نبود ضبط و ربط درست (house keeping) در محیط کار: مانند

الف) وجود مواد یا ابزار در بعضی از نقاط محیط کار که نباید باشند

ب) گماردن نیروی کار در مشاغل و پست هایی که تخصص آن را ندارند با آموزش لازم را ندیده اند .

ج) ریخت و پاش و بی نظمی در نحوه قرار دادن و چیدن مواد، کالا و ضایعات

4. وجود تجهیزات و ابزار معیوب: مانند در دسترس بودن انبر دست مخصوص کارهای برقی در حالی که عایق دسته آن ترک خورده است . 

5. نامناسب بودن روشنائی و تهویه در محیط کار(برقکار تهران باید تمام تلاش خود را بکند که بهترین و ایمن ترین روشنایی ها و تجهیزات را در پروژه های خود به کار بگیرد.

اگر در تهران مشکل برق مانند اتصالی برق ، قطعی برق ، خرابی تلفن و… برایتان اتفاق افتاد و نیاز به برقکار تهران داشتید اصلا نگران نباشید پارس خدمت  برای شما حرفه ای ترین نیرو های برقکار را در کمتر از نیم ساعت میفرستند . فقط کافیه  با پارس خدمت تماس بگیرید

از نمودار گردشی حادثه می توان دریافت که بهترین راه جلوگیری از وقوع حادثه بستن راه ارتباطی بین مخزن ” اعمال و شرایط ناایمن “و” حادثه ” است اما این روش بسیار مشکل است زیرا جلوگیری از اعمال نا ایمن مستقیما به چگونگی ارتباط با انسان ها بستگی دارد.

 در قرن حاضر، نیروی کار رفتارهای بسیار متفاوتی دارد و آموزش و ترغیب وی برای انجام ندادن عملی نا ایمن است.

 آمار حوادث کشور انگلستان در سال ۱۹۹۰ نشان می دهد که بیش از ۸۶ درصد حوادث در اثر اعمال نا ایمن نیروی کار به وقوع پیوسته است. 

بنابراین متخصصان ایمنی به این نتیجه رسیده اند که مناسبترین راه پیشگیری از وقوع حوادث قطع سه لوله ورودی به مخزن ” اعمال و شرایط نايمن ” می باشد.

اگر برقکار تهران میخواهید که کارهای برقی شما را با تجهیزات ایمن تعمیر کنند و یا نصبیات شما مانند:( هالوژن، لوستر، دیوار کوب و…شما را نصب کنند با پارس خدمت تماس بگیرید. 

اگر در تهران مشکل برق مانند اتصالی برق ، قطعی برق ، خرابی تلفن و… برایتان اتفاق افتاد و نیاز به برقکار تهران داشتید اصلا نگران نباشید پارس خدمت  برای شما حرفه ای ترین نیرو های برقکار را در کمتر از نیم ساعت میفرستند . فقط کافیه  با پارس خدمت تماس بگیرید.

نمودار گردشی حادثه
با قطع سه لوله ورودی به مخزن "اعمال و شرایط نا ایمن" می توان از وقوع حادثه پیشگیری نمود (برقکار تهران)

بنابراین اگر مدیریت، نگرش و عملکرد صحیح ایمنی داشته باشد و شرایط روحی و فیزیکی نیروی کار قبل از استخدام و در زمان کار به طور دائم کنترل و در حد قابل قبول نگه داشته شود، می توان به امر پیشگیری از حادثه دسترسی پیدا کرد.

برقکار سیار تمام نقاط تهران باما. 

خطرات ناشی از گاز گرفتگی

نظر به این که بسیاری از مناطق قابل سکونت کشور از نعمت گاز بهره مند شده اند، اما متاسفانه گاهی شاهد اخبار متأثر کننده ای مبنی بر گاز گرفتگی و یا خفگی براثر استنشاق گازهای سمی هستیم، حوادثی که با اقداماتی آسان و بدون هزینه قابل پیشگیری است.

 به همین دلیل با افزایش آگاهی در این زمینه و بکارگیری اقداماتی چند می توان این خطر را از خود، خانواده و اطرافیان دور نمود.

برقکار تهران که با مجموعه ما همکاری میکنند ایمنی ترین شرایط را در نظر گرفته و شروع به انجام پروژه میکنند.

همان طوری که اذعان دارید اکسیژن عنصر حیاتی است که زندگی موجودات زنده به آن وابسته است. هوای پیرامون ما شامل 21 درصد اکسیژن، ۷۸ درصد نیتروژن و ۱ درصد سایر گازها می باشد. هر فرد بالغی به طور متوسط در هر دقیقه ۱۲ الی ۱۵ بار تنفس می کند و در هر بار تنفس نیم لیتر هوا وارد ریه های خود می کند 

یعنی در هر دقیقه بطور متوسط ۶ الی ۸ لیتر هوا وارد ریه فرد می شود. از این حجم هوا حدود ۲۵۰ میلی لیتر اکسیژن در دقیقه جذب خون می شود و حدود ۲۰۰ میلی لیتر گاز دی اکسید کربن از بدن شخص خارج و به محیط پس داده می شود .

 

با یک حساب سرانگشتی مشخص می شود که یک فرد بالغ در یک شبانه روز تقریبا به ۱۰ مترمکعب هوای تازه نیاز دارد در فصول گرم که از وسایل گرما زا استفاده نمی شود. هوای موجود در فضای یک اتاق ۱۲ متر مکعب (3×4×3) برای تنفس راحت بیش از ۷ متر مکعب کافی است.

برقکار تهران باید تمامی مسائل ایمنی را در نظر بگیرد.

 اما با شروع فصل سرما و روشن نمودن وسایل گاز سوز خصوصا بخاری معادلات فوق به هم می ریزد.

 با توجه به این که هر بخاری گاز سوز به طور تقریب میتواند به اندازه ۱۰ نفر اکسیژن مصرف کند از فشار گاز اکسیژن در این شرایط کاسته می شود. در صورتی که :

 • فشار گاز اکسیژن که در شرایط عادی برابر ۱۶۰ میلی متر جیوه (حدود ۲۱ درصد حجمی هوا) است به ۶۰ میلی متر جیوه (حدود ۷ درصد حجمی هوا) کاهش یابد تغییرات شدید و خطرآفرین در تنفس ایجاد می شود .
 • فشار گاز دی اکسید کربن که در حالت عادی برابر 0.3 میلی متر جیوه (حدود 0.04 درصد حجمی هوا) است به بیش از ۵۰ میلی متر جیوه افزایش باید تغییرات شدید و خطر آفرین در تنفسی ایجاد می شود.

اگر در تهران مشکل برق مانند اتصالی برق ، قطعی برق ، خرابی تلفن و… برایتان اتفاق افتاد و نیاز به برقکار تهران داشتید اصلا نگران نباشید پارس خدمت  برای شما حرفه ای ترین نیرو های برقکار را در کمتر از نیم ساعت میفرستند . فقط کافیه  با پارس خدمت تماس بگیرید.

نتیجه

اگر به هر دلیلی فشار گاز دی اکسید کربن در هوای محیط افزایش یابد و یا از فشار گاز اکسیژن کاسته شود مشکلات جدی تنفسی، خفگی و مرگ می تواند اتفاق بيفتد.

افزایش و تجمع گاز دی اکسید کربن در بدن که اصطلاحاَ به آن هیپرکاپنی گفته می شود باعث ضعف عمومی سیستم عصبی مرکزی از جمله مرکز کنترل تنفس شده، سردرد، اغتشاش شعور (کانفیوژن)، کما و حتی مرگ را به دنبال دارد.

 گاهی خفگی و گازگرفتگی ناشی از استنشاق گازهای سمی است. یکی از خطرناک ترین این گازها که می تواند موجب مسمومیت تنفسی و مرگ شود، گاز منوکسید کربن می باشد این گاز بی رنگ و بو است که از سوختن ناقص کربن حاصل می شود.

برقکار تهران به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به شما هستند.

 چنانچه می دانید سلول های بدن برای تداوم حیات و انجام سوخت و ساز به اکسیژن نیاز دارند و کار انتقال اکسیژن به سلول های بدن توسط هموگلوبین خون انجام می شود

 و علت سمی بودن گاز منوکسید کربن این است که میل ترکیبی هموگلوبین با آن ۲۵۰ برابر بیشتر از میل ترکیبی هموگلوبین با اکسیژن است. 

وقتی گاز منوکسید کربن با هموگلوبین ترکیب می شود، تشکیل منوکسی کربوهموگلوبین می دهد و به این ترتیب قدرت انتقال اکسیژن از هموگلوبین گرفته می شود.

توجه

هرگاه ۷۰ الي ۸۰ درصد هموگلوبین بدن با منوکسید کربن ترکیب شود ” مرگ ” اتفاق می افتد.

اگر چنانچه شخصی با گاز منوکسید کربن دچار مسمومیت شده باشد باید سریع او را از محیط آلوده به این گاز خارج نمود و در تماس با هوای آزاد گذاشت. در مسمومیت های شدید لازم است به مصدوم تنفس مصنوعی داده شود و در صورت امکان تنفس با اکسیژن پر تنفس با هوای آزاد ارجحیت دارد.

اگر برقکار تهران میخواهید که کارهای برقی شما را با تجهیزات ایمن تعمیر کنند و یا نصبیات شما مانند:( هالوژن، لوستر، دیوار کوب و…شما را نصب کنند با پارس خدمت تماس بگیرید. 

به یاد داشته باشید که مسمومیت با گاز منوکسید کربن بدون تغییر در تعداد تنفس اتفاق می افتد که علائم آن سردرد و تهوع می باشد.

گرچه امروزه با بکارگیری گاز طبیعی که فاقد منوکسید کربن است از شیوع خفگی و مسمومیت تنفسی با این گاز کاسته شده است اما باید در نظر داشت که 0.06 درصد حجم گازهای خارج شده از اگزوز ماشین های بنزینی را گاز منوکسید کربن تشکیل می دهد.

پیشگیری از گاز گرفتگی ( برقکار تهران )

از روشن نمودن اتومبیل در فضای محدود و سربسته که تهویه مناسبی ندارد خودداری کنید. اگر می خواهید در هنگام گرم کردن اتومبیل به پاره ای از کارهای آن مانند کنترل روغن ، بررسی وضعیت لاستیک ها و … رسیدگی کنید ، ابتدا اتومبیل را از پارکینگ خارج کنید.

اگر برای گرم کردن منزل از شوفاژ استفاده می کنید ، موتور خانه باید از تهویه مناسبی برخوردار باشد. هوای موتور خانه نباید از هیچ طریقی با هوای محل سکونت ارتباط داشته باشد. اگر سیستم برقی موتور خانه شما با مشکل مواجه شد باما تماس بگیرید تا برقکار تهران را برای خدمت رسانی به شما اعزام کنیم.

اگر برای گرم کردن از بخاری های گازسوز استفاده می کنید موارد زیر را در نظر داشته باشد.

 • بخاری مورد استفاده استاندارد باشد ( شعله یک بخاری استاندارد در هر حالت کاملا آبی است)
 • هرگز در منزل از بخاری های بدون دودکش استفاده نکنید . بخاری های بدون دودکش برای فضاهای عمومی با تردد زیاد طراحی شده اند
 • بر روی دودکش بخاری از کلاهک های استاندارد استفاده نمائید ( کلاهک باید به گونه ای باشد که در هنگام وزش باد گازهای خروجی از دودکش را به داخل دودکش و از آنجا به بخاری برگشت ندهد )
 • برای اتصال بخاری به دودکش از لوله ها و زانوئی هایی که از ورق گالوانیزه ساخته شده اند استفاده نمائید . اتصال لوله ها و زانوئی ها به همدیگر و به بخاری باید کامل و بدون درز باشد.
 • استفاده از لوله های خرطومی آلومینیومی به هیچ وجه توصیه نمی شود . زیرا این لوله ها در دمای بالا خواص خود را از دست داده و سوراخ می شوند.
 • با شروع فصل سرما که می خواهید از بخاری گاز سوز استفاده نمائید ، شیشه بالای درب اتاق ها را خارج کنید تا ارتباط هوایی بین اتاق ها برقرار شود .
 • در آنانی که یک بخاری گازسوز روشن است، یکی از پنجره ها را به اندازه یک سانتی متر باز نگه دارید تا گاز هایی که برای تنفس شما مضر هستند از اتاق خارج شود و اکسیژن کافی برای سوختن مناسب بخاری و تنفس سالم تر شما فراهم شود.

اگر برقکار تهران میخواهید که کارهای برقی شما را با تجهیزات ایمن تعمیر کنند و یا نصبیات شما مانند:( هالوژن، لوستر، دیوار کوب و…شما را نصب کنند با پارس خدمت تماس بگیرید.