تمام مناطق تهران

حساب کاربری

برقکار تجریش

برقکار

اعزام برقکار تجریش زیر نیم ساعت 

برقکار تجریش

تجریش یک منطقه در شمال تهران است. این محدوده ساختمان های تجاری بسیاری دارد. ما اگر بخواهیم از تجریش بگوییم میتوان بازار تجریش را نام برد که بسیار زیبا و معروف است. میدان تجریش از شمال با سعد آباد و امامزاده قاسم و دربند و از غرب با ولیعصر و زعفرانیه از شرق با شریعتی و کریمی و چیذر و از جنوب با برقکار الهیه و پارک وی و مدرس همجوار است.

(اگر به برقکار تجریش برای خدمات برقی مانند: نصب لوستر و رفع اتصالی برق و رفع قطعی برق و هر خدمات دیگر نیاز داشتید با پارس خدمت تماس بگیرید.)

تأسیسات جریان ضعیف

تأسیسات جریان ضعیف طبق مبحث ۱۳ مقررات ملی ساختمان؛ شامل سیستم های زیر خواهد بود:

 • تلفن، تلکس، نمابر و نظایر آن ها
 • اعلام حریق و اعلام نشت گاز
 • زنگ اخبار، احضار، ارتباط با در ورودی (دربازکن)
 • پخش صوت، پیام رسانی
 • آنتن مرکزی تلوزیون، رادیو
  • سیستم های دیگر (تلوزیون مداربسته، دزدگیر، ساعت مرکزی و غیره)
  • شبکه رایانه و سیستم های چندرسانه ای
  • شبکه مدیریت ساختمان BMS و شبکه مدیریت انرژی EMS

  در این بخش به برخی موارد گفته شده در بالا اشاره خواهیم کرد. اعزام برقکار تجریش زیر نیم ساعت.

  در تأسیسات جریان ضعیف از قطعات و اتصالات به خصوصی استفاده شده و شناخت انجام صحیح این اتصالات با استفاده از قطعات مخصوص این فناوری باعث می شود تا مدار الکتریکی آن ها کمتر دچار خطا شود و آنچه در این مدارها مهم است، سطح مقطع سیم آن ها نیست؛ بلکه حفاظ دار بودن آن هاست تا جریان الکتریکی را در مقابل اثرات و عوامل محیطی حفظ کند.

  این عوامل محیطی: شامل طول کابل، امواج حاصل از وسایل برقی، میدان مغناطیسی اطراف کابل های مجاور، حرارت، رعد و برق و غیره می باشد.اعزام تعمیر کار برق و برقکار تجریش زیر نیم ساعت.

کابل های جریان ضعیف

در یک تقسیم بندی می توان کابل های تأسیسات جریان ضعیف را به دو دسته زیر تقسیم بندی کرد.

 • کابل های زوج تابیده که به طور مخفف TP نام گذاری می شوند.

کواکسیال یا هم محور COAXIAL

کابل های زوج تابیده

علت زوج تاب بودن، خنثی شدن اثرات نویز روی سیم ها می باشد و در مدارهای مخابراتی بسیار کاربرد دارند. این کابل ها خود به دو دسته کلی بدون حفاظ (UTP) و با حفاظ (STP) تقسیم بندی می شوند.

در یک دسته بندی جزئی تر از انواع کابل های زوج تابیده می توان انواع زیر را دسته بندی کرد. این حروف  روی پوسته خارجی کابل نوشته شده است:

UTP: سیم های زوج تابیده بدون فویل و شیلد.

FTP: سیم های زوج تابیده در یک فویل قرار گرفته اند.

STP: هر یک از زوج های به هم تابیده جداگانه فویل پیچی شده اند.

SFTP: سیم های زوج تابیده در یک فویل قرار گرفته اند و در دور فویل یک شیلد زرهی قرار دارد.

SSTP هر یک از زوج های به هم تابیده، جداگانه فویل پیچی شده و در دور همه یک شیلد زرهی وجود دارد. اعزام برقکار تجریش و برقکار فوری زیر نیم ساعت باما.

کابل شبکه LAN برقکار تجریش

از نوع کابل های زوج تابیده است، که جهت ارتباط شبکه های کامپیوتری از آن استفاده می شود و در دوربین‌های IP هم کاربرد دارد. چهار زوج سیم در این کابل وجود دارد؛ چون به این کابل سوکت یا جک RJ45 وصل می‌شود. به این کابل اصطلاحاً RJ45 هم گفته می شود. دو استاندارد در اتصال این کابل ها به جک خود به نام کلاس A و کلاس B وجود دارد. کلاس B پرکاربردتر است. اعزام برقکار تجریش زیر 30 دقیقه.

در شکل زیر نمونه ای از جک RJ45 نشان داده شده است.

در شکل زیر رنگبندی استاندارد کلاس B که متداول و رایج می باشد، نشان داده شده است. رشته های کابل شبکه را بدون لخت کردن به ترتیب رنگ های گفته شده مرتب کنید و مانند شکل در جای خود قرار دهید. توجه داشته باشید که مقداری از غلاف کابل داخل جک قرار گیرد تا پس از برس شدن با آچار شبکه ظاهری زیبا و محکم پیدا کند. اعزام برقکار تجریش و برقکار آنلاین به تمام مناطق تهران باما.

برقکار تجریش
برقکار تجریش

کابل های کواکسیال

این کابل ها در مقابل عوامل محیطی مزاحم مقاومت خوبی دارند. کابل آنتن تلویزیون (RG6) و کابل دوربین مداربسته (RG59) از این نوع هستند و در نوع بسیار پر کاربرد در بازار می باشند. تفاوت این دو کابل ضمن شباهت های زیادی که با هم دارند، در این است که ضخامت هادی وسط در کابل RG6 بیشتر از ضخامت هادی وسط در کابل RG59 می باشد.

اعزام برقکار تجریش و برقکار تهران به صورت شبانه روزی رفع قطعی برق.

چون کابل RG59 در دوربین های مداربسته کاربرد دارد و هر دوربین نیازمند تغذیه برق مجزا می باشد، نمونه‌ای از کابل های کواکسیال RG59 در بازار هستند، که به آن ترکیبی یا سیامی می گویند و دو رشته سیم همراه با کابل کواکسیال سوار شده است تا برق رسانی هم انجام شود.

مدارهای درب باز کن

مدار درب باز کن برقکار تجریش

یکی از مدارات رایج جریان ضعیف که بسیار استفاده می شود درب باز کن می باشد، که در دو نوع صوتی و تصویری وجود دارد.

مدار درب باز کن از اجزاء زیر تشکیل شده است:

1- پنل دم درب منزل

این پنل در بیرون منزل داخل قوطی مربوطه قرار می گیرد و روی آن شستی زنگ واحدها یک میکروفن و یک بلندگو و یک دوربین (در نمونه تصویری) وجود دارد قوطی این پنل باید به قفل بازکن و گوشی داخل منزل و منبع تغذیه (ترانس) به وسیله لوله راه داشته باشد.

اعزام برقکار تجریش و برقکار شبانه روزی برای رفع اتصالی برق.

2- منبع تغذیه (ترانس)

ورودی آن برق ۲۲۰ ولت است، که وارد ترانسفورماتور می شود و از خروجی ترانس یک برق ضعیف شده ۱۲ ولتی متناوب (12v AC) و یک برق ۱۲ ولت مستقیم (12v DC) که به کمک پل دیود برق متناوب را به مستقیم تبدیل کرده خارج می شود. برق ۱۲ ولت متناوب برای قفل باز کن و برق مستقیم برای مکالمه و زنگ استفاده می گردد. البته باید گفت در برخی مدل ها؛ مثل شرکت الکتروپیک منبع تغذیه فقط خروجی ۱۲ ولت متناوب را دارد و اصلا خروجی DC ندارد.( برقکار تجریش )

3- یونیت داخلی

در داخل منزل نصب می شود. در آیفون صوتی یونیت داخلی را گوشی می گویند و در آیفون تصویری به آن مانیتور گفته می شود و در هر دو حالت کلید درب باز کن روی آن قرار دارد. یک هندست دارد که شامل میکروفن و بلندگو است و با یک سیم فنری به گوشی با مانیتور متصل می باشد، در نوع تصویری یک صفحه تصویر هم وجود دارد.اعزام برقکار تجریش و برقکار ساختمان برای رفع خرابی تلفن.

4- قفل باز کن

وظیفه آن باز کردن درب است، که با کمک نیروی فنر این کار را انجام می دهد داخل قفل باز کن یک بوبین ۱۲ ولتی قرار گرفته که برق آن متناوب با AC است. قفل باز کن در نوع آیفون صوتی و تصویری مشترک و یکسان می باشد. خود قفل باز کن شامل متعلقانی؛ مثل زنجیر و تکیه گاه زنجیر است.

(اگر به برقکار تجریش برای خدمات برقی مانند: نصب لوستر و رفع اتصالی برق و رفع قطعی برق و هر خدمات دیگر نیاز داشتید با پارس خدمت تماس بگیرید.)

5- کابل آیفون

در قدیم از کابل با رشته های رنگی استفاده می شد؛ اما بهترین حالت استفاده از کابل های زوج تابیده است، که می تواند دو، چهار، شش، ده و …. زوج باشد.

نکته فنی

اگر از کابل های زوج تابیده استفاده می کنید، دقت داشته باشید که موقع روکش برداشتن ترتیب زوج ها به هم ریخته نشود. برای این منظور بهتر است زوج ها را از بیخ به هم تابانده و زوج را حفظ کنیم. اعزام برقکار تجریش برای نصب انواع نصبیات شما.

نحوه سیم کشی آیفون صوتی

شرکت های تولیدی مختلفی در کشور این محصول را تولید می کنند. هر شرکت تولیدی نقشه سیم کشی را داخل بسته قرار داده است و اگر یک برقکار نقشه را ببیند به راحتی آن را سیم کشی خواهد کرد. ما در اینجا چند نمونه از این نقشه ها را بررسی می کنیم. توجه داشته باشید، که شما ملزم به اجرای همان نقشه ارائه شده توسط سازنده هستید و نمی توانید غیر از آن عمل کنید.

آیفون های صوتی یک طبقه شش سیم

در سیم کشی این نوع آيفون ها بین گوشی داخل منزل و پنل دم در شش رشته سیم وجود دارد و از مدل های اولیه و قدیمی می باشد.

در پشت گوشی داخل منزل (یونیت داخلی) شش ترمینال به نام های A، B، C، D، E و F وجود دارد.

در قسمت پنل دم در هم شش ترمینال به نام های A، B، C، l، +و – وجود دارد.

در قسمت منبع تغذیه چهار ترمینال + و – و دو سر برق AC وجود دارد.

ترمینال های همنام باید به یکدیگر وصل شوند؛ A بهB ،A ، C,B به C ، l به D وصل شود. + و – منبع تغذیه به + و – پنل وصل گردد.

وظیفه هر کدام را در زیر بیان می کنیم.

A: سیم ارتباط دهنده ترمینال A به A سیگنال صدا را از پنل به گوشی انتقال می دهد.

B: سیم ارتباط دهنده ترمینال B به B سیگنال صدا را از گوشی به پنل انتقال می دهد.

C: سیم منفی است و سیم مشترک مکالمه بین مدار بیرون و داخل است.

D: سیم ارتباط دهنده l به D سیگنال زنگ از پنل به گوشی (یونیت داخلی) را انتقال می دهد.

اعزام برقکار جردن به صورت شبانه روزی با قیمت های رقابتی.

، F : مثل دو سر کلید تک پل هستند، که برق قفل باز کن را قطع و وصل می کنند یک سر از برق ۱۲ ولت وارد E شده و از F خارج می شود و به یک سر قفل باز کن متصل می گردد. سر دیگر قفل باز باز کن به سر دیگر برق ۱۲ ولتی اتصال می یابد.

نکته

در اتصال این سیم ها حق بریدن کابل در وسط راه و انشعاب گیری و اتصال را ندارید و همه اتصالات باید در جعبه دم در پشت صفحه پنل انجام شود؛ بنابراین لازم است قبلا مسیری بین گوشی و پنل – منبع تغذیه و پنل۔ قفل باز کن و پنل به وسیله یک لوله ایجاد شده باشد، در کل سه لوله به داخل پنل باید کشیده شود. اعزام برقکار تجریش زیر نیم ساعت و با تجهیزات کامل.

یک کابل شش سیمه بدون برش و آسیب از پنل به یونیت داخلی وصل است و از منبع به پنل هم یک کابل چهار سیمه و در آخر یک کابل دوسیمه از قفل باز کن تا پنل کشیده شده است، توجه داشته باشید در کابل ها حتما یک یا دو رشته سیم رزرو باقی بگذارید.

اتصال طبقات بیشتر

در آیفون های با طبقات بیشتر روی پنل به تعداد طبقات شستی زنگ وجود دارد و به ازای هر شستی یک ترمینال اتصال در پنل قرار داده شده است؛ مثلا برای سه طبقه ترمینال های ۱ و ۲ و ۳ را علاوه بر بقیه ترمینال ها خواهیم داشت.

ترمینال های A، B، C، D، E و F در همه گوشی ها مشترک و به هم متصل هستند، در چنین حالتی سه روش اجرا وجود دارد:

الف) برای هر طبقه کابل جداگانه از پنل به گوشی طبقات کشیده شود و در ترمینال های پنل اتصال انجام شود.

ب) گوشی ها به هم با لوله ارتباط داشته باشند و اتصالات از گوشی به گوشی اتصال یابد. البته در این روش باید سیم زنگ همه طبقات اول وارد پشت گوشی طبقه اول شود و به ترتیب هر طبقه سیم زنگ خود را بردارد. اعزام برقکار تجریش و برقکار سیار زیر نیم ساعت با پارس خدمت .

ج) در طبقات بیشتر در برخی موارد با توجه به شکل ساختمان می توان به طور ترکیبی از دو روش بالا استفاده کرد مثلاً اگر ۱۲ واحد داشته باشیم، هر سه واحد یک مجموعه می شود و با روش گوشی به گوشی اجرا می گردد و هر مجموعه سه واحدی به روش پنل به گوشی اجرا می شود.

آیفون های صوتی مدل جدید چهار سیمه

دوتا عیب در آیفون های شش سیمه وجود دارد. اول اینکه در فواصل طولانی برق AC مربوط به درب باز کن باید فاصله زیادی را طی کند و اگر فاصله زیاد باشد افت ولتاژ ایجاد شده و ممکن است در فاصله های طولانی ولتاژ کافی به قفل باز کن نرسد و در باز نشود.

عیب دوم اینکه تعداد سیم مصرفی از پنل به سمت گوشی زیادتر بوده و مدار کمی پیچیده تر است.

در نمونه جدید که شرکت های تولیدی آیفون اقدام به تولید کرده اند، فقط ۴ سیم از پنل به گوشی کشیده می‌شود و برق DC (مثبت و منفی) هم از منبع تغذیه و داخل پنل حذف شده اند. خیلی راحت دو ترمینال در پشت پنل به نام های D1 و D2 برای اتصال به قفل باز کن قرار داده شده است.

اعزام برقکار تجریش و برقکار فرمانیه برای نصب انواع نصبیات برقی شما.

طریقه بستن قفل باز کن آیفون

مجموعه قفل باز کن تشکیل شده از: ۱- آهن پشت دری، ۲- قفل باز کن، ۳- قفل درب، ۴- زنجیر و ۵- قلاب ها.

1 – آهن پشت دری

این قطعه روی چهار چوب ثابت در با سه عدد پیچ خودکار بسته می شود. اگر امکان بستن روی در وجود ندارد، می توانید روی دیوار با پیچ و رل پلاک متصل کنید.

2- قفل بازکن:

وقتی از روبه رو نگاه کنید، دوتا زبانه می بینید. زبانه بلند باید سمت قفل در و زبانه کوتاه سمت آهن پشت دری باشد.

3- زنجیر

یک تکه سمت زبانه بلند و قفل درب بسته می شود و به آن زنجیر کوتاه می گوییم و یک قسمت سمت زبانه کوتاه و آهن پشت دری بسته می شود و به آن زنجیر بلند می گوییم.

4- قلاب ها اتصال زنجیر به قسمت های مختلف را انجام می دهند. اعزام برقکار تجریش برای نصب شبکه و سانترال.

نکته

 بعد از قرار دادن وسایل مجموعه قفل باز کن روی در باید وضعیت طوری باشد، که با بسته شدن درب زنجیر باند کشیده شده و فنر داخل قفل باز کن را جمع کند و بعد از عمل کردن قفل باز کن و باز شدن درب زنجیر بلند شل شده و از کشیدگی خارج شود. اگر این حالت ایجاد نشد، باید آهن پشت دری را دوباره بررسی کنید. شل شدن زنجیر بلند امکان ریست شدن قفل باز کن را ایجاد می کند. اعزام برقکار تجریش برای نصب انواع دوربین مداربسته.

آیفون های تصویری

۱- در آیفون تصویری تغذیه مدار مکالمه و تصویر به وسیله برد تغذیه انجام می شود، که در مانیتور قرار دارد.

۲- در مدار آیفون تصویری یونیت داخلی را مانیتور می گوییم. همان مانیتور و گوشی است، که داخل ساختمان قرار گرفته و به پنل دم در هم بعضی وقت ها دوربین گفته می شود.

۳- آیفون تصویری ترانس تغذیه دارد؛ اما فقط برای قفل باز کن و چراغ های روی پنل (جااسمی) به کار می رود. اعزام برقکار تجریش به صورت شبانه روزی 

۴- یونیت داخلی (گوشی) آیفون تصویری یا همان مانيتور نیاز به برق ۲۲۰ ولت شهر دارد.

۵- بین پنل دم در و مانیتور چهار سیم وجود دارد، که با یک سوکت قهوه ای در پنل و مانیتور اتصال می یابند و ترتیب سیم ها به صورت پین شماره ۱ تا ۴ با رنگ های زیر است:

 1. قرمز: انتقال صدا از پنل به مانیتور و برعکس، ارسال فرمان باز شدن درب، انتقال سیگنال زنگ به گوشی داخل واحد.
 2. آبی: سیم منفی
 3. زرد: انتقال ولتاژ مثبت به پنل

سفید: انتقال تصویر از دوربین پنل به مانیتور.اعزام برقکار تجریش برای نصب انواع کابل و یا سیم.

توجه

سوکت اتصال در مانیتور و در پنل خاردار است و نمی توان آن را برعکس جا زد. این کار برای امنیت اتصال درست ایجاد شده است.

6. بسته به شرکت سازنده در پشت مانیتور ممکن است سوکت های دیگری هم باشد. برای تشخیص سوکت‌ها و کاربرد آنها به نقشه همراه آیفون توجه کنید.

9. در پشت پنل دم در دوتا سیم معمولا مشکی که از پشت پنل بیرون آمده وجود دارد، که با برق AC ترانس تغذیه و قفل باز کن با هم سری می شوند. اعزام برقکار تجریش برای نصب انواع آیفون تصویری.

10. در پشت پنل یک سوکت دو پین وجود دارد، که سیم های آن قرمز (مثبت) و ابی (منفی) است و به 12v DCترانس تغذیه متصل می شود و فقط برای روشن کردن چراغ های پنل استفاده می گردد.

آیفون های تصویری چند واحدی و سوئیچر

در آیفون تصویری یک طبقه چون فقط یک شستی زنگ و یک واحد داریم، همه کارها با چهار سیم بین پنل و مانیتور انجام می شود، اما در آیفون های تصویری چند طبقه؛ چون سیم شماره ۱ بین مانیتور های دیگر هم مشترک است و وظیفه انتقال سیگنال زنگ به عهده آن است، زنگ همه واحدها با فشار تنها یک شستی به صدا در می آید.

 برای آنکه وظیفه انتقال سیگنال زنگ از سیم شماره ۱ برداشته شود، مجبوریم از سوئيچر استفاده کنیم. در ورودی سوئیچر علاوه بر چهار سیمی که قبلا نام بردیم (۱ تا ۴) سیم پنجمی هم وجوددارد، که آورنده سیگنال زنگ است. در خروجی سوئیچر چهار ترمینال وجود دارد که به همان سوکت چهار پین مانیتور وصل می شود. اعزام برقکار تجریش برای نصب انواع آیفون صوتی.

با وجود سوئیچر شستی زنگ ها و انتقال سیگنال زنگ به مانیتور مربوطه تفکیک شده و فقط مانیتوری اعلام زنگ می کند که شستی آن در پنل فشرده شده باشد

سوئیچر به روش های مختلفی قابل نصب است. معمولا بسته به آیفون و شرکت سازنده چهار روش برای نصب سوئيچر وجود دارد: برقکار تجریش برای نصب انواع آیفون تصویری و صوتی 

1- سوئیچر تک

 به اندازه کوچکی است که در پشت مانیتور داخل قوطی قرار می گیرد.

درصورتی که همه واحدها سوئیچر تکی داشته باشند، هر چهار بین ورودی سمت پنل (۱ تا ۴) بین همه مانیتورها مشترک است و فقط سیم زنگ ها از هم مجزا است؛ بنابراین می توان به صورت مانیتور به مانیتور سیم کشی را اجرا کرد. اعزام برقکار تجریش 

 

برقکار
برقکار تجریش

2- سوئيچر داخل مانیتور

در این مانیتورها سوکت پشت مانیتور پنج پین دارد و در اصل سوئیچر در داخل آن جاسازی شده است.

3- سوئیچر مرکزی

در مسیر سیم کشی بین پنل و مانیتور در یک تابلو قرار می گیرد و اتصالات آن از داخل شکل کاملاً مشخص است.

 

برقکار تجریش
برقکار تجریش

4- سوئیچر پشت پنل

شرکت سازنده همراه با پنل این سوئیچر را به شما تحویل می دهد. این سوئیچر پشت پنل چسبیده است و برای ساختمان های تا 20 واحد مناسب هستند؛ اما باید توجه داشت که همه مانیتورها جدا، جدا به سمت پنل راه داشته باشند. هر مانیتور با چهار سیم به جایگاه خود در سوئیچر پشت پنل وصل می شود.

(اگر به برقکار تجریش برای خدمات برقی مانند: نصب لوستر و رفع اتصالی برق و رفع قطعی برق و هر خدمات دیگر نیاز داشتید با پارس خدمت تماس بگیرید.)