تمام مناطق تهران

حساب کاربری

برقکار الهیه

برقکار الهیه

برقکار الهیه به صورت شبانه روزی اعزام به تمام نقاط تهران

الهیه

الهیه یک منطقه در شمال شهر تهران در منطقه یک و شهرستان شمیرانات است. در محدوده الهیه ساختمان های دیپلماتیک که محل و اقامتگاه اتباع خارجی است وجود دارد این منطقه یکی از محل های گرانبها و مرفه مند تهران بزرگ است. الهی در شمال خود با محله تجریش و امامزاده قاسم و سعد آباد در جنوب خود با مدرس و پارک وی از شهر خود با شریعتی و کریمی و قیطریه و از غرب تا ولیعصر و ولنجک و زعفرانیه همجوار است.

(اگر به برقکار الهیه برای خدمات برقی مانند: نصب لوستر و رفع اتصالی برق و رفع قطعی برق و هر خدمات دیگر نیاز داشتید با پارس خدمت تماس بگیرید.)

مدارات پایه برق ساختمان

مدار مهتابی FPL (نسل دوم)

مخفف Fluorescent Parallel Lamp می باشد. بعد از مهتابی های نسل اول مهتابی های FPL وارد بازار شدند با این توجیه که اندازه لامپ فلورسنت کوچک تر شد و به جای استفاده از بالاست مغناطیسی از بالاست الکترونیکی استفاده گردید و نیز پایه استارت حذف شد. همچنین سیم کشی آن راحت تر گردید. نور بالاتر و مصرف کمتر نیز از مزایای آن به شمار می رود. اعزام برقکار الهیه و برقکار سیار به صورت شبانه روزی.

طریقه سیم کشی

یک بالاست الکترونیکی در این مهتابی وجود دارد، که دوتا پیچ و رودی روی آن برای برق ورودی فاز و نول مشخص گردیده است. هم چنین در این بالاست چهار پیچ برای چهار پایه سوزنی مهتابی اول و چهار پیچ هم برای چهار پایه سوزنی مهتابی دوم در نظر گرفته شده و اتصالات کاملا واضح هستند معمولا در مهتابی FPL دو تا لامپ وجود دارد، که هردو به یک بالاست وصل می شوند. از معایب آن انتشار کمی نور ماوراء بنفش می‌باشد. اعزام برقکار الهیه با قیمت رقابتی با پارس خدمت.

مهتابی LED (نسل سوم)

بعد از مهتابی های FPL مهتابی های LED وارد بازار شدند، که دیگر نیاز به بالاست الکترونیکی هم ندارند و فقط با اتصال فاز و نول به آن روشن می شوند. البته در بعضی مدل ها نیاز به منبع تغذیه کاهنده داریم. در این مهتابی ها از نوار LED استفاده شده و خبری از گاز جیوه و لامپ فلورسنت؛ مانند دو نسل قبلی نیست. به همین خاطر طول عمر بالا و سیم کشی بسیار راحتی دارند. نمونه هایی از این نوع هم سایز مهتابی های قدیمی ساخته شده، که به جای مهتابی قدیمی جایگزین شود. البته باید سیم کشی درونی مهتابی قدیمی را تغییر داد و به صورت شکل زیر سیم کشی کرد. اعزام برقکار الهیه برای نصب انواع نصبیات شما.

مدار تک پل تبدیل برقکار الهیه

به این مدار که ترکیبی از مدار تبدیل و تک پل است، مدار عکاس خانه یا مدار اتاق کودک هم گفته می شود. کلید تک پل وظيفه قطع و وصل کل برق و کلید تبدیل وظیفه انتخاب لامپ ها را بر عهده دارد. مثلا در اتاق کودک با انتخاب لامپ پرنور لامپ وسط اتاق را روشن و کارمان را انجام می دهیم و با تغییر وضعیت کلید تبدیل و انتخاب لامپ نور اتاق را کم کرده و آماده خواب می شویم و بعداَ کلاَ با کلید تک پل برق مدار را قطع و روشنایی را کلاَ خاموش می کنیم. همچنین این مدار در اتاق تاریک عکاس خانه، رخت کن و … استفاده می‌گردد.

شرح اتصالات مدار

فاز وارد کلید تک پل شده و برگشت آن به مشترک تبدیل اتصال می یابد. از دو پیچ غیر مشترک تبدیل دوتا سیم برگشت فاز برای دوتا لامپ کشیده می شود و طرف دیگر لامپ ها به سیم نول اتصال می یابد. اعزام برقکار تهران به تمام نقاط تهران و برقکار الهیه زیر نیم ساعت.

مدار رله راه پله

از جمله مداراتی که در راه پله استفاده می شود، مدار رله راه پله است. اگر چه از کلید تبدیل و صلیبی هم می توان استفاده کرد؛ اما به دلیل سادگی اتصال شستی ها به هم در آپارتمان های چندین طبقه از این مدار استفاده می گردد.

در واقع رله راه پله یک تایمر تاخیر در قطع است، که یک برق ورودی دارد و خروجی آن به لامپ های موازی شده در طبقات متصل است. با زدن شستی، لامپ ها روشن می شوند و به طور اتوماتیک بعد از مدت تنظیم شده خاموش می شوند. فردی که در راه پله است با زدن شستی کنار واحد خود همه لامپ های طبقات را روشن می کند و به مسیر خود در راه پله ادامه می دهد و دیگر کاری با خاموش کردن لامپ ها ندارد. برقکار الهیه زیر نیم ساعت 

معرفی دستگاه

رله های راه پله در مدل های مختلف توسط شرکت های تولیدی مختلف ساخته می شوند و نقشه آن هم همراه دستگاه داده می شود. در اینجا به طور نمونه مدل شیوا امواج را از نظر اتصالات مداری بررسی می کنیم، سایر مدل ها هم به همین شکل هستند.(اگر به برقکار الهیه برای خدمات برقی مانند: نصب لوستر و رفع اتصالی برق و رفع قطعی برق و هر خدمات دیگر نیاز داشتید با پارس خدمت تماس بگیرید.)

روی دستگاه دو حالت A (اتوماتیک) و M (حالت دستی) وجود دارد اگر در حالت M باشد، لامپ ها با زدن شستی روشن شده و روشن باقی می مانند و اگر در حالت A قرار گیرد. با زدن شستی روشن و بعد از مدت زمان تنظیم شده با ولوم مدرج بعد از مدتی اتوماتیک وار خاموش می گردند.

همان طور که در زیر دستگاه نوشته شده ولتاژ کاری این دستگاه ۱۸۰ تا ۲۲۰ ولت است و رله خروجی می تواند ۱۶ آمپر جریان را تحمل کند. این اطلاعات در سایر مدل های شرکت های مختلف داده می شوند.

چراغ AC نشانگر برق شبکه و چراغ REL نشانگر وصل رله،

ترمینال PH محل وصل سیم فاز،

ترمینال N محل وصل سيم نول،

 ترمینال L محل اتصال به کنتاکت فاز سر پیچ های لامپ ها است (کنتاکت وسط سرپیچ). برقکار الهیه با قیمت رقابتی باما.

طريقه سیم کشی

رله های راه پله معمولاً به دو صورت سه سیم و چهار سیم متصل می شوند، که با توجه به شرایط و اختیار برقکار به یکی از دو روش مذکور اتصال می یابند.

روش سه سیم

فاز و نول را به ترتیب به ترمینال PH و N دستگاه متصل می کنیم تا تغذیه دستگاه تأمین شود. ترمینال L به سمت کنتاكت فاز سرییچ لامپ وصل می شود و کنتاکت بدنه سرپیچ لامپ مستقیم به نول اتصال می یابد. حالا ما یک شستی داریم که دو تا پیچ دارد یکی مستقیم به فاز وصل می شود و پیچ بعدی به ترمینال L یا به کنتاکت فاز سرپیچ لامپ متصل می گردد (فرقی نمی کند؛ چون L و کنتاکت فاز سرپیچ به هم قبلا وصل شده بودند). به این روش سه سيم گفته می شود.

حال بقیه سرپیچ ها با سرپیچ  اول موازی می شوند و بقیه شستی ها با شستی اول موازی می گردند و مدار تمام می شود. ( برقکار الهیه )

روش چهارسیم

در این روش دستگاه علاوه بر ترمینال های N , PH و L ترمینال چهارمی به نام SW یا S باید داشته باشد. فرق این روش با روش سه سیمه در این است که یک پیچ شستی وقتی به فاز مستقیم وصل شد، پیچ دوم آن این بار مستقیم به ترمینال S روی دستگاه باید وصل گردد و مانند قبل بقیه سرپیچ ها و بقیه شستی ها با هم موازی شوند و مدار تمام است.

اعزام تعمیر کار برق زیر نیم ساعت به محل مورد نظر شما.

مدار دیمر برقکار الهیه 

دیمر وسیله ای ست الکترونیکی که با داشتن یک ولوم پتانسیومتر مقدار سطح مؤثر ولتاژ را کم کرده و در نتیجه مقدار نور لامپ را کم یا زیاد می کند در استفاده از این وسیله باید به مقدار حداکثر جریان قابل تحمل دیمر توجه کرد اتصالات مداری آن مثل کلید تک پل است، به این صورت که یک ورودی فاز به یکی از پیچ های آن متصل شده و از پیچ دیگر یک خروجی فاز به سمت لامپ می رود، طرف دیگر لامپ به نول متصل می گردد و با تغییر حالت ولوم نور کم یا زیاد می شود.

مدار زنگ اخبار

مدار زنگ اخبار دقیقاً مثل مدار تک پل است. با این تفاوت که به جای کلید در این مدار شستی داریم.

شکل زیر مدار دیمر و مدار زنگ اخبار است.

اعزام برقکار فوری به تمام نقاط تهران زیر نیم ساعت با قیمت های رقابتی.

برقکار الهیه
( برقکار الهیه )

فوتوسل

فوتوسل یک وسیله الکترونیکی است، که با استفاده از قطعه ای به نام LDR که با تابش نور مقاومتش کم می‌شود کار می کند. مقدار حساسیت عملکرد فوتوسل با ولوم داخل آن زیر کلاهک (پتانسیومتر قابل تنظیم با چهار پخ) قابل تنظیم است، که با تاریکی مطلق لامپ را روشن کند؛ یا با تاریکی نسبی موقع غروب عمل کند. اعزام برقکار الهیه و  برقکار آنلاین به مناطق 22 گانه تهران.

عملکرد فوتوسل به این صورت است که با تاریک شدن هوا رله داخلی آن وصل شده و فاز ورودی به فاز خروجی متصل می گردد. تغذیه مدار فوتوسل با همان فاز و نول ورودی می باشد.

از فوتوسل معمولا برای خاموش و روشن کردن اتوماتیک روشنایی در سطح شهر و خیابان و معابر، باغ های بزرگ، حیاط ویلاها، روشن نمودن لامپ های داخل فروشگاه و ویترین استفاده می شود. در محل نصب فوتوسل دقت کنید، که نور لامپ روشن شده با فوتوسل به خود فوتوسل نتابد؛ زیرا در این صورت فرمان خاموشی را بعد از چند ثانیه خواهد داد.

توجه داشته باشید در مدل های مختلف رله داخلی مقدار محدودی جریان را می تواند از خود عبور دهد؛ پس به مقدار حداکثر توان نوشته شده روی آن توجه داشته باشید و در صورتی که تعداد زیادی لامپ را می خواهید با فوتوسل خاموش و روشن کنید باید از کنتاکتور استفاده کنید.

(اگر به برقکار الهیه برای خدمات برقی مانند: نصب لوستر و رفع اتصالی برق و رفع قطعی برق و هر خدمات دیگر نیاز داشتید با پارس خدمت تماس بگیرید.)

مدار فوتوسل

طرز کار مدار زیر به این صورت است، که اگر کلید تک پل قطع باشد، لامپ با فرمان فوتوسل خاموش و روشن می شود و اگر کلید تک پل وصل باشد بدون توجه و دخالت فوتوسل لامپ برای همیشه روشن می شود. اعزام برقکار شبانه روزی زیر نیم ساعت باما.

مدار لامپ های خاص

به طور کلی لامپ ها به دو دسته التهابی و گازی تقسیم شده و لامپ های گازی هم به دو دسته کم فشار و پر فشار دسته بندی می شوند. شکل زیر دسته بندی انواع لامپ ها است.

( برقکار الهیه )

برقکار
( برقکار الهیه )

لامپ های التهابی

پارس خدمت سامانه اعزام برقکار به صورت شبانه روزی زیر نیم ساعت.

لامپ های رشته ای

در این لامپ ها با التهاب رشته سیمی که خاصیت نوردهی دارد، نور تولید می شود. راندمان و بازده این لامپ ها کم و بیش تر انرژی داده شده را به گرما تبدیل می کنند؛ مثل لامپ های قدیمی.

لامپ های هالوژن

نوعی لامپ التهابی است، که از نظر سطح ولتاژ به دو دسته ولتاژ ۲۲۰ و ولتاژ کم تقسیم بندی می شود. در نوع ولتاژ کم نیاز به وسایل کم کردن ولتاژ؛ مثل ترانسفورماتور یا منابع تغذیه سوئیچینگ داریم.

اعزام برقکار ساختمان و برقکار الهیه زیر نیم ساعت برای رفع قطعی برق.

لامپ های هالوژن دو نوع پرکاربرد دارند: 

  1. مدادی
  2. دیکروئیک

نوع مدادی در نورافکن ها کاربرد دارد و نوع دیکروئیک در زیر قفسه ها و داخل راهروها به کار می رود.

امروزه لامپ های با تکنولوژی ال ای دی که از نظر قیافه و شکل ظاهری شبیه لامپ های هالوژن می باشند هم به غلط هالوژن نامیده می شوند، در حالی که این ها لامپ های التهابی نبوده؛ بلکه از تکنولوژی دیودهای نوری استفاده می کنند؛ ولی در بازار این هالوژن نام ها به سه دسته روبه رو تقسیم می شوند: LED, COB, SMD و در کناف ها، سالن ها و ویترین مغازه ها استفاده می گردند.   برقکار الهیه با قیمت رقابتی.

لامپ های تخلیه در گاز کم فشار

به دو دسته الف) جیوه ای کم فشار و ب) سدیمی کم فشار تقسیم بندی می شوند.

الف) لامپ جیوه ای کم فشار: مانند همان لامپ های مهتابی فلورسنت و لامپ های کم مصرف (فلورسنت فشرده) است، که معمولا در خانه ها استفاده می شد.

ب) لامپ سدیمی کم فشار: دو تا حباب دارد و حباب داخلی U شکل است. نور خیره کننده ای دارد و رنگ آن زرد است. در فضاهای مه آلود و گرد و غبار و جاده های خارج شهر قابل استفاده و مناسب است. برای راه اندازی نوع کم فشار این لامپ ها نیازی به مدار جانبی؛ مثل چک و ایگناتور نیست و مستقیم به برق متصل می گردد.

اعزام برقکار فرمانیه و برقکار الهیه به صورت شبانه روزی.

لامپ های تخلیه در گاز پُرفشار

به سه دسته الف) جیوه ای پرفشار، ب) متال هالید و ج) سدیمی پُرفشار تقسیم بندی می شوند.

الف) لامپ جیوه ای پُرفشار

در داخل حباب یک لوله شیشه ای دارد، که از گاز خنثی و گاز جیوه پر شده و جداره حباب لامپ از مواد فلورسانس آغشته گردیده است. این لامپ برای روشن شدن کامل به زمانی حدود سه دقیقه نیاز دارد و برای دوباره روشن شدن نیز به زمانی برای سرد شدن نیاز دارد. برای روشنایی معابر شهر در لامپ های لاک پشتی معمولاً به کار می رود.

این لامپ ها از نظر مدار برقی به دو دسته تقسیم می شوند: ۱- بدون نیاز به چک (خود بالاست یا لامپ جیوه‌ای مستقیم)، ۲- نیازمند چک.

1- خود بالاست برقکار الهیه 

در نوع خود بالاست یک فیلامان داخل حباب تعبیه شده؛ به همین خاطر به آن لامپ جیوه‌ای رشته ای هم گفته می شود. به دلیل وجود این فيلامان مدار این لامپ نیازی به چک و … ندارد و لامپ مستقیم به برق متصل می گردد. اعزام برقکار الهیه و برقکار جردن به صورت سیار.

۲- نیازمند چک

نوعی دیگر از لامپ بخار جیوه است، که در خود فیلامان ندارد و برای روشن شدن نیاز به یک ضربه ولتاژ ناگهانی دارد که توسط چک باید تأمین شود؛ در نتیجه این لامپ برای روشن شدن باید با یک چک که هم اندازه توان خود لامپ باشد سری گردد.

ب) لامپ متال هالید

نسل پیشرفته‌ای از لامپ های جیوه ای است و رنگ نور آن کاملاً سفید می باشد. جنس حباب آن از کوارتز یا سرامیک است، که نوع حباب سرامیک مقاوم تر است. در توان های پایین برای روشنایی داخلی و در توان های متوسط برای سالن های کارخانجات و در توان های بالا در محوطه های بزرگ استفاده می شود. برقکار الهیه شبانه روزی با ما .

این لامپ نیاز به مدار جانبی برای راه اندازی دارد و شامل: ۱- چک، ۲- خازن اصلاح ضریب قدرت و 3- ایگناتور می شود.

ج) لامپ سدیم پُر فشار

بخار سدیم در این لامپ ها در لوله ای سرامیکی وجود دارد و این لامپ برای روشن شدن نیاز به مدار جانبی دارد. مدار جانبی شامل: ۱- چک، ۲- خازن اصلاح ضریب قدرت و ۳- ایگناتور می شود.

کاربرد این لامپ ها مانند نوع کم فشار در محیط های مه آلود و گرد و غبار است و در اتوبان ها، جاده ها، پل ها و تونل ها به کار می رود؛ ولی در محیط های با تردد طولانی مدت برای فرد؛ مثل پیاده رو مراکز خرید، پارک و امثال آن این لامپ مناسب نیست.

معرفی ایگناتور

از مدارات الکترونیکی ساخته شده و وظیفه آن تولید ولتاژ زیاد در لحظه راه اندازی است.

توان و سایر مشخصات الکتریکی آن روی خود ایگناتور یا در بروشور آن داخل کارتن گفته شده است؛ مثلا نمونه زیر برای لامپ های پرفشار سدیم (HPS) ۶۰۰ وات و لامپ های متال هالید (MH) ۱۰۰۰ وات قابل استفاده است.

سه تا ترمینال دارد: B، L و N که البته در برخی به جای B از حرف R استفاده شده است.

معرفی بالاست

در لامپ های تخلیه در گاز جهت افزایش ولتاژ استفاده میشود و نقش مهم تر آن کنترل و محدود کردن جریان پس از روشن شدن این گونه لامپ ها است و به صورت سری با لامپ نصب می شود. باید توجه داشت هر لامپ تخلیه در گاز با توجه به نوع لامپ و توان آن نیاز به بالاست مخصوص خود دارد.

معرفی خازن اصلاح ضریب قدرت

در مدارهایی که مصرف کننده سلفی (سیم پیچی شده) مثل بالاست و چوک وجود داشته باشد، برای اصلاح ضریب قدرت شبکه برق باید از خازن متناسب (از نظر ظرفیت میکروفاراد) استفاده کرد؛ ولی نبود این خازن تأثیری در کار لامپ ندارد دقیقاً؛ مثل خازن هایی که در مهتابی ها استفاده می‌شود، که می تواند اصلاً وجود نداشته باشد. جدول زیر از شرکت رهشاد الکتریک اقتباس شده است.

 

برقکار
( برقکار الهیه )