تمام مناطق تهران

حساب کاربری

برقکار آنلاین

برقکار آنلاین

 برقکار آنلاین اعزام شبانه روزی به صورت سیار و 24 ساعته

وسایل و لوازم برقکاری

بی شک تمیزی و ظرافت کار وابسته به ابزار در دست استاد کار می باشد. هر چه دقیق تر و کارآمدتر باشد کار لذت بخش تر شده و نتیجه آن زیباتر و اصولی تو خواهد شد.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی ساخت ابزار، چیزهای بسیار جدید و متنوعی در دنیا هر روزه ساخته می شود، که کار را برای انسان راحت تر می کند؛ اما همه این ابزار مخصوصاً برای مبتدیان و تازه کار ها اصلا لازم نیست؛ اگرچه بودن آن خالی از لطف نمی باشد. در اینجا مهم ترین ابزار را به شما معرفی کرده و کاربرد آن را در حد تجربه عملی خود به زبان ساده بیان می کنیم. اعزام فوری برقکار آنلاین به تمام مناطق تهران.

باید توجه داشت که ابزار جدید مانع یادگیری استفاده از ابزار قدیمی نشود؛ مثلا تراز لیزری سرعت کار خط تراز زدن را بسیار بالا برده و کار را راحت تر کرده؛ اما دلیل نمی شود که چون تراز لیزری داریم، استفاده از شلنگ تراز را ندانیم یا نخواهیم که بدانیم؛ زیرا این وسایل پیچیده گاهی هم خراب یا بی باطری شده و کار را برای فرد وابسته به آن سخت می کند. برای اعزام برقکار تهران باما تماس بگیرید. 

لباس کار

می تواند یک تکه سرهمی یا دوتکه (پیراهن جدا، شلوار جدا) باشد.

باید متناسب با آب و هوای منطقه و از پارچه ضخیم، سبک و نخی با دوخت ساده درست شده باشد.از دکمه فلزی یا زیپ فلزی در آن استفاده نشده باشد.

متناسب با اندام فرد و در عین شیک بودن راحت باشد تا در بالا و پایین رفتن از نردبان و نشستن و برخاستن های مکرر فرد اذیت نشود.

اعزام برقکار آنلاین به شمال تهران.

توجه

لباس دست دوم مجلسی جای لباس کار را نخواهد گرفت.

دستکش

در برقکاری ساختمان استفاده از دستکش های نخی با رویه پلاستیکی در کف دست و انگشتان؛ مانند شکل روبه رو توصیه می گردد. این دستکش ها علاوه بر محافظت پوست دست، بسیار راحت هستند. اعزام برقکار آنلاین ایمن را از ما بخواهید.

کفش ایمنی

در محیط کار برای حفاظت از مچ پا در مقابل پیچ خوردگی و حفاظت پا از مواد زائد و برّنده باید از کفش ایمنی استفاده کرد. این کفش ها مدلی مخصوص برای برقکاری دارند، که نوک آن کامپوزیت بوده و از پنجه آهنی درون آن استفاده نشده است. استفاده از کفش ایمنی مناسب در پا می تواند درصد خستگی کاری را هنگام کار بسیار کم کند. اعزام برقکار آنلاین برای رفع اتصالی غرب تهران.

جعبه ابزار

جهت ضبط و نگهداری ابزار باید از جعبه ابزار استفاده کرد. در بازار نمونه های بسیار متنوعی از نظر اندازه و جنس فلزی یا پلاستیکی و پارچه ای وجود دارند. جعبه نشان داده در شکل یک جعبه فلزی است، که امکان تفکیک ابزار مختلف در طبقات مختلف را دارا می باشد.

اعزام برقکار شبانه روزی به تمام نقاط تهران.

پیچ گوشتی

با توجه به تنوع شکل سر پیچ ها در انواع دوسو یا تخت، چهارسو، شش پر، خورشیدی و غیره ساخته می شوند، اما نوع دوسو و چهارسو بیشترین کاربرد را برای شما خواهد داشت. اهمیت انتخاب صحیح پیچ گوشتی برای سفت کردن پیج وسایل برقی از آنجا اهمیت پیدا می کند، که انتخاب نادرست آن باعث خرابی پیچ های وسیله شده و وسیله را غیرقابل استفاده می کند.

پیچ گوشتی از سه قسمت دسته، میله یا محور و سر تشکیل شده است. برقکار آنلاین با ابزار کامل را از ما بخواهید.

پیچ گوشتی تخت یا دو سو

بر اساس پهنای سر پیچ گوشتی دسته بندی و نام گذاری می شوند؛ مثل 150*8: یعنی پهنای لبه تخت سر پیچ گوشتی هشت میلی متر و طول میله آن ۱۵۰ میلی متر است. بهتر است پنج سایز مختلف را در جعبه ابزار داشته باشید.

پیچ گوشتی های چهار سو یا چهارپخ

در این پیچ گوشتی ها گشتاور سفت کردن پیچ نسبت به دو سو بیشتر است و بر اساس قطر میله شان دسته بندی شده و روی دسته آنها برخی موارد اندازه میلی متری قطر میله و در برخی موارد کد PH نوشته می شود. مثلا 100 * PH2؛ یعنی طول میله ۱۰۰ میلی متر و قطر آن ۶ میلی متر است ( PH2=6mm). برقکار آنلاین شرق تهران.

این نمونه؛ یعنی چهار پخ 100*PH2 برای باز و بست پیچ های کنتاکتورها و فیوزهای مینیاتوری مناسب است، دیگر کدها عبارتند از:

PH0000=1.5mm

PH000=2mm

PH00=2.5mm

PH0=3mm

PHI=4.5mm

PH2= 6mm

PH3=8 mm

PH4=10mm

بهتر است حداقل سه سایز مختلف از پیچ گوشتی های چهارسو را در جعبه ابزار داشته باشید.

پیچ گوشتی های خاص

نمونه ای از پیچ گوشتی ها دارای دسته کوتاه و چاق تر و میله کوتاه هستند، که به آن پیچ گوشتی مشتی می گویند و در جاهایی به کار می رود که نتوان از پیچ گوشتی با دسته بلند استفاده کرد؛ برقکار آنلاین ایمن را در غرب تهران از ما بخواهید.

نمونه ای دیگر میله فولادی بلندی دارد، که قسمتی از آن در داخل دسته قرار گرفته و ته آن برای اعمال ضربه در نظر گرفته شده و به این نوع پیچ گوشتی ضربه ای با ضربه خور می گویند.

پیچ گوشتی برقی شارژی

شبیه به یک دریل کوچک با باطری قابل شارژ است، کاربرد آن برای باز و بسته کردن پیچ می باشد. طوری ساخته شده که در هنگام سفت کردن پیچ وقتی پیچ سفت شد به وسیله کلاچ نیرو از روی پیچ برداشته می شود. همراه با این وسیله یک شارژر هم وجود دارد که برای شارژ باطری ها استفاده می شود. اندازه گشتاور سفت کردن پیچ در این وسیله قابل تنظیم است. برخی مدل ها هم برای پیج بستن و هم سوراخ کاری و برخی فقط برای پیچ بستن طراحی شده اند. اعزام برقکار آنلاین به مرکز تهران. 

نکته

  1. جنس سر پیچ گوشتی بهتر است کروم وانادیوم بوده و حالت آهنربایی هم داشته باشد. (برقکار آنلاین)
  2. حالت آهنربایی کمک خوبی در نگه داشتن پیج به سر پیچ گوشتی می کند و کار را برای ما تسهیل می‌نماید.
  3.  هر چه دسته پیچ گوشتی قطورتر باشد، قدرت بیشتری برای باز و بسته کردن پیچ ها خواهیم داشته سعی کنید حتما یک پیچ گوشتی تخت قوی برای موارد ضروری داشته باشید؛ زیرا استفاده از پیچ گوشتی با دسته کوچک برای باز و بست پیچ های خیلی سفت موجب آسیب جدی به مچ دست می شود.

فازمتر ( برقکار آنلاین )

برای تشخیص سیم فاز از سیم نول به کار می رود و در انواع مختلفی در بازار وجود دارند.

فازمتر جیبی ساده: ساده ترین نوع و مانند شکل زیر است، که با قرار دادن میله آن روی فاز و فشار دست به عنوان قطب منفی یا نول در پشت فازمتر لامپی در درون آن روشن شده و فاز تشخیص داده می شود. در این نمونه جریان ورودی برق به میله فلزی فازمتر از طریق مقاومت کاهش می یابد و خطری برای شخص نخواهد داشت. برقکار آنلاین را در شرق تهران زیر نیم ساعت از ما بخواهید.

نکته

  1. استفاده از این فازمترها فقط در ولتاژهای پایین تا ۵۰۰ ولت توصیه می شود؛ زیرا در ولتاژهای بالا کاملاً خطر آفرین می باشد.
  2. اگر چند سیم در کنار هم داخل لوله یا درون کابل وجود داشته باشند و فقط یکی از آنها واقعاً به فاز وصل باشد و شما با این فازمتر دنبال سیم فاز باشید، خواهید دید که همه سیم ها فازمتر را روشن می کنند. این نشان می دهد که عملکرد این نوع فازمترها خیلی قابل اطمینان نیست. اعزام برقکار آنلاین به مناطق 22 گانه.

فازمتر دیجیتالی

برای تشخیص جریان های AC و DC به کار می رود و با اتصال نوک فلزی آن به فاز و فشار دکمه مربوطه مقدار ولتاژ نوشته می شود و ما پی به اندازه ولتاژ و وجود فاز می بریم. از این لحاظ که اعداد دیجیتالی و قابل رؤیت نوشته می شود و نیز از نظر امنیتی بهتر از نمونه های قدیمی ساده می باشد.

فازمتر القایی

ویژگی این فازمترها نسبت به موارد گفته شده قبلی در عدم اتصال مستقیم فلزی سیم است. این وسیله به ۹۰ تا ۱۰۰۰ ولت متناوب حساس است.

با نزدیک کردن نوک این فازیاب به سیم فاز برق؛ حتی اگر حامل جریان نباشد، ال ای دی آن روشن شده یا بوق می زند.

با این وسیله چون به صورت القایی کار می کند، از روی دیوار یا مانع های باریک می توان به سیم فاز پی برد.

در برخی موارد مخصوصا در تعمیرات وسیله بسیار کاربردی است.

فرض کنید می خواهید یک میخ با پیچ به دیوار بکوبید، با این وسیله می توان محل را از نظر وجود سیم برق بررسی کرد. برقکار آنلاین میتواند تمام نصبیات برقی شما را نصب کند.

تستر ولتاژ سوزنی یا پرابی

وسیله ای است ساده و مطمئن، جهت تشخیص سیم فاز و اندازه گیری تقریبی آن که دو پراب سوزنی دارد. اگر یکی از آنها را به نول یا سیم زمین متصل کنیم و سر دیگر به فاز متصل شود، ال ای دی ها تا عدد روشن خواهند شد؛ چون یک سر به زمین با نول باید متصل شود، تشخیص دقیق تری از وجود فاز خواهیم داشت.

 از این وسیله برای تست برق سه فاز هم استفاده می شود، به این صورت که اگر بین دو فاز قرار داده شود. ال ای دی ها تا عدد روشن خواهند شد. اگر بین دو به دوی سیم های فاز این اتفاق بیفتد (L1L3,L2L3, L1L2) یعنی برق سه فاز کاملا وجود دارد.

( برقکار آنلاین )

همچنین می توان برای تشخیص برق DC و تشخیص قطب مثبت و منفی از این وسیله استفاده کرد، به این صورت که اگر قسمت پراب بزرگ (پراب ال ای دی دار) روی قطب مثبت باشد و پراب کوچک روی قطب منفی آنگاه ال ای دی (+) روشن می شود در غیر این صورت ال ای دی منفی (-) روشن خواهد شد و اگر مثلا ولتاژ  باشد، همه ال ای دی ها تا ۲۴ روشن خواهند شد.

نکته مهم

در استفاده از همه انواع فازمترها و تستر ولتاژ در تشخیص سیم فاز مواظب باشید فاز برگشتی از  مصرف کننده را اشتباها فاز به حساب نیاورید. اعزام برقکار ساختمان به صورت شبانه روزی تمامی مناطق تهران.

 مولتی متر و اهم متر

مولتی متر در دو نوع آنالوگ یا عقربه ای و دیجیتالی موجود است و یک وسیله اندازه گیری می باشد، که معمولاً برای سنجش ولتاژ جریان و مقاومت اهمی است. در هنگام استفاده از این دستگاه باید به پراب ها و محل وصل آنها و نیز کلید سلکتور آن جهت انتخاب درست حداکثر مقدار و نوع کمیت AC یا DC در ولتاژ یا جریان دقت کرد. نوعی از این مولتی مترها به نام چنگکی یا کلمپی در بازار وجود دارند که به راحتی می توان جریان را با آن اندازه گرفت و نیازی به اتصال پراب ندارد. در این حالت از میدان مغناطیسی اطراف سیم نمونه گیری شده و مقدار جریان روی صفحه نوشته می شود.

عمده استفاده از این وسیله به خاطر اهم متر آن است، به این صورت که وقتی دستگاه در حالت اهم متر آماده کار باشد، دوتا پراب را اگر به دو نقطه بزنیم که به هم اتصال الکتریکی با اهم خیلی کم با اتصال کوتاه دارند، بوق زده و ما مطمئن می شویم اتصال برقرار است.

مثلاً فرض کنید، چند سیم یک رنگ در دو سر لوله وجود دارد و امکان تفکیک سیم ها نباشد و شما بخواهید سر و ته سیم ها را مشخص کنید. اینجا فقط اهم متر می تواند به شما کمک کند. برقکار آنلاین فوری به صورت شبانه روزی شمال تهران. 

فنر سیم کشی

جهت عبور دادن سیم از داخل لوله ها به این وسیله نیاز داریم. در متراژهای مختلف در بازار موجود است؛ مثل ۶ متر، ۱۰ متر، ۱۵ متر، ۲۰ متر و غیره. سمتی که دارای گلوله فلزی است، وارد لوله شده و به سر دیگر سیم وصل می شود در متراژهای بالا بهتر است برای سهولت انتقال نیرو به فنر از فنرهای ضخیم و قوی و در مسافت های کوتاه و پیچ دار از فنر نازک تر استفاده کنیم. برقکار آنلاین شمال غرب تهران به صورت شبانه روزی.

وسیله دیگری که می توان از آن در این زمینه اسم برد، دستگاه برقی فنر زنی است. در این دستگاه با نصب دوک نخ نایلونی و قرار دادن لوله مخروطی دستگاه در لوله برق و بمب هوا توسط دستگاه نخ به همراه گوی نصب شده به آن به سرعت حرکت کرده و از آن طرف خارج می شود. حالا با اتصال سیم به نخ می توان سیم کشی را انجام داد. این وسیله در اجرای پروژه های بزرگ کار را بسیار سریع می کند، نمونه ای از آن در شکل نشان داده شده است؛ اما داشتن آن در شروع کار خیلی ضروری نیست. برقکار آنلاین در شمال شرق تهران از ما بخواهید.

متر فلزی ( برقکار آنلاین )

وسیله ای برای اندازه گیری طول که در متراژهای مختلف موجود است. در برقکاری یک نمونه پنج متری با سه متری کافی می باشد. برقکار آنلاین را به صورت شبانه روزی از ما بخواهید.

برقکار
( برقکار آنلاین )

 سیم چین

یکی از مهم ترین و پرکاربردترین ابزار جهت چیدن سیم می باشد، اگر چه خیلی از برقکارها از آن برای لخت کردن سیم هم استفاده می کنند؛ اما این کار اشتباه است و بهتر است فقط برای چیدن استفاده شود. در برخی مدل ها از دسته های ارگونومیک جهت راحتی دست برقکار آنلاین ساخته شده است.

دم باریک

برای نگه داشتن سیم یا پیچ به کار می رود و به دلیل داشتن نوک بلند و باریک در مکان هایی که امکان کار و گرفتن سیم با دست نباشد. کاربرد خوبی پیدا می کند.

دم باریک ها در اندازه های مختلف ساخته می شوند و در کارهای برقی بهتر است نوک آن بلندتر باشد.

انبردست

گونه ای از انبر است که برای نگه داشتن، چرخاندن، خم کردن و بریدن سیم و کابل یا حتی بریدن یا خم کردن قطعات فلزی کوچک؛ مثل پیچ یا قطعات فلزی و بیرون کشیدن میخ از چوب استفاده می شود. همچنین برای انجام اتصالات سیم های مفتولی و یا کشیدن سیم ها وسیله مناسبی می باشد. برقکار آنلاین و برقکار سیار شمال مرکز تهران با پارس خدمت.

 سیم لخت کن

در نمونه های مختلفی وجود دارد. اتوماتیک نمونه ای از سیم لخت کن است، که دارای یک فک ثابت و یک فک متحرک می باشد. فک متحرک دارای سوراخ هایی با قطر مختلف بوده و برای نمره های مختلف سیم کاربرد دارد. فک ثابت سیم را نگه می دارد و با جمع کردن دسته های این وسیله فک متحرک حرکت کرده و با دندانه های برنده ای که دارد روکش سیم را بدون زخمی شدن سیم خارج می کند. 

( برقکار آنلاین ) به لحاظ عملکرد مناسب و کم زحمت این وسیله در جاهای حساس و کوچک و دقیق کاربرد خاصی دارد و عموماً در سیم کشی جهت راحتی کار و اعمال کم نیرو در لخت کردن سیم استفاده می شود. نوع دستی یک سوراخ قابل تنظیم با پیچ دارد، که متناسب با قطر روکش تنظیم می شود، نسبت به نوع اتوماتیک ساختمان ساده تری دارد ولی کار با آن کمی مشکل تر از نوع اتوماتیک است. برقکار ساختمان و برقکار آنلاین فوری را از ما بخواهید.

پرس وایرشو

برای پرس کردن وایرشو روی سیم به کار می رود. طبق استاندارد نظام مهندسی سر سیم های افشان؛ یا باید لحیم کاری و مفتولی شوند؛ یا با زدن وایرشو مناسب اندازه سیم و پرس آن یکپارچه گردند. وایرشوها استوانه های فلزی نرمی هستند، که روی قسمت لخت شده سیم قرار می گیرند . هر وایرشو بنا به اندازه خود رنگ منحصر به فردی دارد؛ مثلا مشکی برای سیم 1.5 استفاده می شود. برقکار آنلاین تمام مناطق تهران. 

پرس سرسیم

سرسیم ها معمولاً محکم تر از وایرشوها هستند؛ زیرا فقط پوشش دهنده سیم لخت شده نیستند بلکه یک سر گرد یا سوزنی یا دوشاخه ای هم برایمان ایجاد می کنند؛ به همین خاطر به آن سر سیم گفته می شود. مثلا نوع گرد یا حلقه ای برای جا انداختن یا به عبارتی وصل سیم زیر پیچ در روی شمش های ارت و نول تابلوی تقسیم به کار می رود.

امروزه وسایل زیادی در مورد پرس وایرشو و سرسیم در بازار وجود دارد، که هم برای سرسیم ها و هم برای وایرشوها در شکل های مختلف ساخته شده اند و بهتر است یک برقکار برای کارهای مختلف همه آنها را داشته باشد.

اره آهن بر

برای بریدن اشیاء فلزی و پلاستیکی به کار می رود و در نمونه ها و سایزهای مختلف وجود دارند.

برقکار آنلاین میتواند انواع تصببیات برقی شما را نصب کند. یک اره آهن بر از چهار قسمت دسته، پیچ های خروسکی، تیغه اره و کمان اره تشکیل شده است. جهت تیغه اره در کمان اره باید طوری باشد، که دندانه ها رو به جلو قرار گیرند. تیغه اره ها بر اساس تعداد دندانه در اینچ دسته بندی می شوند و به آن TPI (مخفف TEETH PER INCH) گفته می شود؛ مثلا یک تیغه اره با 18=TPI؛ یعنی در هر اینچ (25.4 mm) هجده دندانه دارد.

هر چه TPI بیشتر باشد، دندانه ریزتر شده و برای اشیاء سخت تر به کار می رود و هر چه TPI کمتر باشد، دندانه درشت تر شده و برای اشیاء نرم تر؛ مثل آلومینیوم یا مس به کار می رود. اره با 18=TPI برای کاربردهای معمولی گزینه خوبی است. اندازه های استاندارد معمولا با TPI شماره های ۱۴، ۱۸، ۲۴ و ۳۲ می باشد. برقکار آنلاین با تجهیزات کامل را از ما بخواهید.